Angle down Atgal

Mirė Kinijos viruso epidemijos epicentre esančios ligoninės direktorius

Kinijos viruso epidemijos epicentre esančios ligoninės direktorius antradienį mirė, paskelbė valstybinė žiniasklaida.

Tai dar vienas medicinos darbuotojas, tapęs šalyje plintančio naujo koronaviruso COVID-19 auka.

Virusu COVID-19, kuris, kaip manoma, atsirado Kinijos Uhano mieste praėjusių metų pabaigoje, jau užsikrėtė daugiau kaip 72 tūkst. žmonių. Beveik 1,9 tūkst. mirė.

Uhane esančios Učango ligoninės direktorius Liu Zhimingas (Liu Džimingas) mirė antradienį ryte, „atkaklioms gelbėjimo pastangoms nedavus rezultatų“, pranešė valstybinis transliuotojas CCTV.

Kinija praėjusią savaitę paskelbė, kad nuo COVID-19 mirė šeši medikai, o dar 1 716 juo užsikrėtė.

Apie Liu Zhimingo mirtį Kinijos žiniasklaida ir tinklaraštininkai iš pradžių pranešė netrukus po vidurnakčio, bet šie pranešimai vėliau buvo ištrinti ir pakeisti pranešimais, kad gydytojai vis dar bando išgelbėti jo gyvybę.

Paneigus pradinius pranešimus apie Liu Zhimingo mirtį, ligoninė naujienų agentūrai AFP antradienio rytą sakė, kad gydytojai gelbsti jo gyvybę.

Liu Zhimingo mirtis priminė Uhano oftalmologo Li Wenliango (Li Venliango), kuris gruodį skelbė pavojų dėl viruso plitimo, tačiau susilaukė nuobaudos ir buvo Uhano policijos nutildytas, mirtį.

Li Wenliangui mirus, visoje šalyje buvo reiškiamas gedulas ir pyktis dėl valdžios, esą blogai reagavusios į krizę.

Antradienį žmonės socialinėje žiniasklaidoje gedėjo Liu Zhimingo. Daug į „Twitter“ panašios platformos „Weibo“ vartotojų lygino Liu Zhimingo ir Li Wenliango atvejus.

Abiem šiais atvejais apie medikų mirtį iš pradžių buvo pranešta valstybinės žiniasklaidos žinutėmis, kurios vėliau buvo ištrintos ir paneigtos, kol galiausiai jų mirtis vėl buvo patvirtinta.

„Ar visi pamiršo, kas nutiko Li Wenliangui? Jam mirus jie per jėgą bandė gaivinti“, – rašė vienas „Weibo“ vartotojas.

Kitas parašė, kad Liu Zhimingas „jau mirė praėjusią naktį, [bet] kai kurie žmonės jaučia priklausomybę nuo lavonų kankinimo“.

Iki antradienio popietės saitažodis apie Liu Zhimingo mirtį sulaukė 29 mln. peržiūrų.

Gydytojams Uhane trūksta kaukių ir apsauginių kostiumų; kai kurie medikai turi vilkėti savadarbius apsauginius kombinezonus ir dirbti net pradėjus reikštis kvėpavimo takų ligos simptomams, AFP yra sakę sveikatos apsaugos darbuotojai.

Centrinė Hubėjaus provincija ir jos sostinė Uhanas labiausiai nukentėjo nuo COVID-19 epidemijos. Provincijoje nuo viruso jau mirė beveik 1,8 tūkst. žmonių.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite