Angle down Atgal

Mirė garsus aktorius bei režisierius Petras Dimša

Eidamas 82-uosius metus Anapilin iškeliavo garsus Lietuvos aktorius bei režisierius Petras Dimša.

Apie tai pirmasis pranešė naujienų portalas Tv3.lt. Portalui šią žinią patvirtino prodiuseris Algirdas Žvinakevičius. Prodiuseris prasitarė, kad aktorius Amžinybėn iškeliavo būdamas ne savo namuose.

Skelbiama, kad P. Dimša mirė po kovos su sunkia liga.

„Petras Dimša mirė šiandien, ne namuose. Jį pasiglemžė ilga ir sunki liga. Ligoninėje pastarosiomis dienomis nebuvo“, – sakė A.Žvinakevičius.

Petras Dimša 1958 metais baigė Veisiejų vidurinę mokyklą, 1977 m. – Leningrado (dab. Sankt Peterburgo) valstybinį teatro, muzikos ir kinematografijos institutą, kur įgijo televizijos ir kino režisieriaus specialybę. 1965 m. kartu su poetu Martynu Vainilaičiu įkūrė „Berniuko Žirniuko“ teatrą.

Nuo 1971-ųjų Petras Dimša dirbo Lietuvos teleizijoje. Buvo daugelio televizijos filmų režisierius ir aktorius. Vaidino populiariuose televizijos serialuose „Giminės„, „Dapkai ir Butkai“. Išleido kelias poezijos knygeles.

Dimša šešerių metų laisvės atėmimo bausme buvo nuteistas už tai, kad 2013 metais būdamas neblaivus sukėlė avariją, per kurią žuvo dviratininkas. Jis Pravieniškių pataisos namuose praleido daugiau kaip dvejus su puse metų.

Etaplius.lt ir ELTA informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite