Angle down Atgal

Mirė austrų menininkas Hermannas Nitschas

Austrijos menininkas Hermannas Nitschas (Hermanas Ničas), išgarsėjęs savo paveikslais ir performansais su gyvūnų krauju ir skerdenomis, mirė, jam buvo 83 metai, antradienį pranešė šeima.

Menininkas mirė pirmadienį, ligoninėje Žemutinės Austrijos provincijoje, naujienų agentūrai AFP sakė jo dukterėčia.

„Hermannas Nitschas mirė ramiai, būdamas 83 metų amžiaus, po rimtos ligos“, – sakoma šeimos pareiškime.

H. Nitschas priklausė radikaliam 7-ojo dešimtmečio avangardiniam akcionistų judėjimui. Jo narių kūryba apimdavo gyvūnų kailių dyrimą, žmonių surišimą, kraujo, purvo, šlapimo naudojimą.

„Austrija gedi dėl žavingo tapytojo ir įspūdingos asmenybės netekties“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Austrijos prezidentas Alexanderas Van der Bellenas (Aleksandras Van der Belenas). Jis pridūrė, kad H. Nitschas „iš naujo apibrėžė“ šalies meno sceną.

Labiausiai šis austrų enfant terrible garsėjo savo „Orgijų ir misterijų teatro“ (Orgie Mysterien Theater) performansais, apimdavusiais skerdimą ir religinius aukojimus.

„Mano būties koncepcijos apima viską, gyvenimą, mirtį, ligą, skausmą, agresiją... Savo darbais noriu visa tai parodyti“, – sakė H. Nitschas 2011 metais, atsakydamas į visos karjeros metu jį lydėjusią kritiką.

Tarp naujesnių H. Nitscho šou buvo 2015 metų paroda Sicilijoje su paskerstais gyvūnais ant krucifiksų. Dėl šių kūrinių gyvūnų teisių organizacijos kaltino jį šventvagyste ir smurto kurstymu.

Jo žmona Rita Nitsch (Rita Nič) tuo metu AFP sakė, kad „tokie nedideli sambrūzdžiai visuomet būna jo [darbo] dalis“, bet „kokybė triumfuoja prieš polemiką“.

H. Nitscho kūrybai skirti du muziejai Austrijoje ir vienas Italijoje.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite