Angle down Atgal

Minsko valdžia rengiasi dar vienai protestų nakčiai, pranešama apie specialiąją techniką

Minsko valdžia antradienio vakarą ruošiasi dar vienai protestų nakčiai, o liudininkai praneša apie specialiąją techniką gatvėse.

Tuo metu sostinės metropoliteno spaudos tarnyba pranešė, kad, siekiant užtikrinti keleivių saugumą, nuo 18 val. 15 min. uždarytos šešios stotys, jose nestos traukiniai.

Socialiniuose tinkluose pasirodė informacijos, kad kai kurie Minsko restoranai ir parduotuvės 18 val. užsidarė.

Kaip pranešė naujienų portalas tut.by, prie metropoliteno stoties „Puškinskaja“ laukia specialiųjų pajėgų pareigūnai, netoliese stovi karių pilni automobiliai. Žmonių ir transporto judėjimui netrukdoma.

Kaip pranešama, rugpjūčio 9 ir 10 dienomis protestai vyko Minske ir daugelyje kitų šalies miestų. Saugumo pajėgos naudojo specialias priemones, pavyzdžiui kurtinamąsias granatas, kad išvaikytų susirinkusiuosius. Buvo sulaikyta daugiau nei 5 tūkst. žmonių.

Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad Baltarusijos ligoninėse gydomi daugiau nei 200 nukentėjusiųjų per protestus. Vidaus reikalų ministerija informavo, kad vienas protestuotojas žuvo, kai jo rankose sprogo nežinomas sprogstamasis įrenginys.

Protesto akcijos vyksta dėl kontroversiškų prezidento rinkimų, per kuriuos, Aliaksandrui Lukašenkai lojalios Centrinės rinkimų komisijos tvirtinimu, jis triuškinama persvara buvo perrinktas dar vienai kadencijai, o opozicijos kandidatė Sviatlana Cichanouskaja esą liko antra su 10 proc. balsų.

Opozicija teigia, kad rezultatai buvo suklastoti.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite