Angle down Atgal

Ministerija nepritaria siūlymui B kategorijos pažymėjimą turintiems vairuotojams leisti vairuoti motociklą

ministerija nepritaria siūlymui B kategorijos pažymėjimą turintiems vairuotojams leisti vairuoti motociklą

Šią išvadą Vyriausybė svarstys trečiadienio posėdyje.

Pasak ministerijos, toks siūlymas gali turėti neigiamos įtakos eismo saugai, nes motociklas yra specifinių teorijos žinių, praktinių vairavimo įgūdžių ir gebėjimų reikalaujanti transporto priemonė, kuri daugeliu atvejų yra galingesnė, greitesnė ir sunkesnė už mopedą.

„Motociklai yra laikytini viena iš pavojingiausių transporto rūšių, o jų vairuotojai, kaip ir mopedų vairuotojai ar dviratininkai, yra priskiriami pažeidžiamiausių eismo dalyvių grupei”, – nurodo ministerija.

Ministerija taip pat nuogąstauja, kad siūlomas teisės vairuoti motociklus įgijimo palengvinimas gali padidinti šių transporto priemonių populiarumą, ypač tarp jaunų žmonių, ir turėti neigiamą poveikį eismo saugumo užtikrinimui šioje vairuotojų amžiaus grupėje.

Susisiekimo ministerija nurodo, kad, siekiant saugiai vairuoti motociklus, būtina turėti specifinių teorijos žinių ir praktinio vairavimo įgūdžių bei gebėjimų, susijusių su motociklininkų apsaugos priemonėmis (pirštinių, batų, drabužių ir saugos šalmų naudojimas), važiuojančiųjų motociklu matomumu kitiems eismo dalyviams, rizikos veiksniais (pavyzdžiui, slidūs kanalizacijos šulinių dangčiai, kelio horizontalusis ženklinimas ir pan.), motociklų eismo ypatumais ir valdymo subtilybėmis, kurių neįgyjama gaunant teisę vairuoti B kategorijos transporto priemones.

Šiuo metu Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme nustatyta, kad asmenys, turintys vairuotojo pažymėjimu patvirtintą teisę vairuoti nuo A1 iki T kategorijos transporto priemones (pvz. lengvuosius automobilius) taip pat įgyja teisę vairuoti mopedus.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite