Angle down Atgal į straipsnį

Ministerija: mokyklos gerai vertina etatinį apmokėjimą, pedagogų algos auga

Skaitytojų komentarai

mokytoja 88.119.156.49
įvedus etatinį : 1) atskirtos mokytojo darbų ir administracijos lėšos 2) rasta mokyklų atskirtis dėl neracionalaus ugdymo lėšų naudojimo 3) mokyklos įgalintos spręsti, kokius mokytojų atliekamus pp darbus dėti į etato valandas, apmokėti 4) mokytojai įfgalinti dalyvauti mokyklos savivaldoje 5) vadovai turi vykdyti LR DKodekso nuostatą spręsti tardamiesi su darbuotojų atstovais; 6) anksčiau neapmokami pp darbai gali būti pasirenkami. Grįžti į valandininko statusą, tikėtina, vis dar svajoja tie, kurie turi papildomas pajamas iš kitų veiklų, t.y. dirba ne vien mokytojo darbą. Supaprastinti etato sandarą iki 18/18 galima būtų tik tuo atveju, jei į mokyklas ateitų dirbti pakankamai kitų sričių specialistų, atliekančių visus papildomus darbus šiuo metu atliekamus mokytojų (soc.pedagogai, spec.pedagogai, psichologai, renginių organizatoriai ir t.t.)

mokytojas 193.219.181.3
Jūsų labai valdininkiškas komentaras. Ir labai abejoju, ar Jūs mokytoja. Labiau panašu į ministerijos ar valdininkijos atstovą. Bet, nepaisant to, mintis 18/18 yra labai gera. Reikia ieškoti būtent kitų sričių specialistų, kurie ateitų į mokyklą. O mokytojas turi MOKYTI, ruoštis pamokoms ir taisyti darbus. Ir viskas. O dabar mokytojas paverstas barbe devyndarbe. Mažai lieka laiko gilintis į savo dalyką. Įgyvendinus 18/18, pagerėtų ir mokinių mokymosi rezultatai, nes mokytojas galėtų daugiau laiko skirti mokiniams.

mokytojas 193.219.181.3
Įvedus etatinį, padaugėjo biurokratijos ir kitų nelabai reikalingų veiklų. Etatas turėtų būti 18 kontaktinių pamokų ir 18 pamokų pasiruošimui bei darbų taisymui. Visos kitos veiklos turi būti neprivalomos ir virš etato. Manau, kad geriausiai būtų valandinis apmokėjimas.
Parašykite komentarą

Prisijungę, komentaruose galėsite talpinti video, kurie susiję su straipsniu. Prisijungti

Taip pat skaitykite