Angle down Atgal

Minėta žuvusių eismo įvykiuose atminimo diena

Kasmet, trečiąjį lapkričio sekmadienį minima žuvusių eismo įvykiuose atminimo diena. Ši diena minima nuo 2005 metų. Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kasdien keliuose žūstančius ir sužalojamus žmones. Transporto priemonių vairuotojai ir pėstieji skatinami susimąstyti apie savo ir kitų saugumą keliuose. Kasmet Lietuvoje vidutiniškai užregistruojama beveik 7 000 eismo įvykių, kuriuose nukenčia žmonės (žūsta apie 200 žmonių, apie 8 000 sužeidžiama). Šiais metais Šiaulių apskrityje žuvo 11 eismo dalyvių, iš kurių 4 pėstieji (nei vienas nedėvėjo atšvaito), 2 dviratininkai.

Praėjusį sekmadienį Šiaulių apskrities Kelių policijos tarnybos ir Bendruomenės pareigūnai žuvusiųjų kelyje dieną paminėjo kreipdamiesi į visuomenę Šv. Jurgio bažnyčioje rytinių pamaldų metu. Uždegta 11 žvakelių pagerbiant kiekvieną žuvusįjį. Po šv. Mišių bažnyčios šventoriuje išdalinta beveik 400 atšvaitų, kad visi pėstieji gatvėje ir kelyje būtų matomi ir saugūs.

Tą pačią dieną bendruomenės pareigūnai vykdė prevencinę akciją prie PC "Akropolis", kurios metu pėstiesiems dalino atšvaitus, jiems priminė kaip saugiai elgtis keliuose, kaip taisyklingai nešioti atšvaitą, kad kelyje jie būtų pastebimi vairuotojų. Vairuotojams buvo dalinami vairuotojų dekalogai, jiems priminta būti atidiems ir neviršyti greičio.

Joniškyje, bendruomenės pareigūnai minint pasaulinę žuvusiems eismo įvykiuose dieną, taip pat vykdė prevencinę akciją, kurios metu pėstiesiems dalino atšvaitus, jiems priminė kaip saugiai elgtis keliuose, kaip taisyklingai nešioti atšvaitą. Taip pat Joniškyje buvo vykdyta eismo kontrolė, kurios metu buvo patikrinta apie 50 vairuotojų. Nustatytas vienas neblaivus vairuotojas ir vienas vairuotojas vairavęs transporto priemonę be vairuotojo pažymėjimo.

Radviliškyje už žuvusius kelyje, Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje laikytos Šv.Mišios. Po mišių policijos ir savivaldybės atstovai, rinkosi prie Radviliškio girininkijos, kur pasodino tris ąžuoliukus už šiemet rajono keliuose žuvusius žmones.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite