Angle down Atgal

Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka plečia paslaugų spektrą

Švelnėjant karantino sąlygoms, Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka ir filialai nuo gegužės 18 d. plečia paslaugų spektrą, toliau laikantis karantino reikalavimų. Bibliotekos ir filialų fondai lieka uždari. Lankytojai knygas gali užsisakyti internetu, prisijungę prie savo paskyros, elektroniniu paštu, žinute, telefonu arba atėjus į biblioteką ir pareiškus pageidavimą žodžiu. Išlieka knygų karantinavimas, t. y. lankytojai negali pasiimti tą dieną grąžintos knygos. Lankytojai vaikai gali naudotis tik knygų į namus išdavimo paslauga. Pradedamos teikti viešos interneto prieigos paslaugos.

Kadangi lankytojai į bibliotekos fondus negali būti įleidžiami, o viešojoje bibliotekoje ir filialuose atskirų interneto skaityklų nėra, viešos interneto prieigos paslauga bus teikiama tik rimtam darbui, ne pramogoms. Vartotojui iš anksto užsiregistravus, užtrunkant ne ilgiau kaip 40 min. Vartotojams dėvint kaukes ir mūvint pirštines. Taip pat rekomenduojama atsinešti, jei reikia, asmenines ausines. Atstumas tarp darbo vietų išlaikomas 2 metrus. Filialai, kurių patalpos mažos, aptarnaus vartotojus tik prie vieno kompiuterio. Bus teikiamos kopijavimo, skenavimo paslaugos užsakius internetu ar vietoje. Periodikos skaitykla lankytojų dar neaptarnaus.

Kultūros ministerijai papildomai skyrus 33 265 Eur, bus atnaujinti šakinės literatūros, kraštotyros skaityklų fondai. Atsižvelgdami į skaitytojų pageidavimus, papildomai bus įsigyta grožinės literatūros kūrinių, muzikinių ir vaizdo įrašų. Pasipildys filialų fondai, kuriuos užsakant, atsižvelgiama į filialų darbuotojų ir skaitytojų aktyvo rekomendacijas. Todėl vasara su knyga bus ypač įdomi.

Kėdainių miesto ir rajono gyventojai, įgiję patirtį gyventojų skaitmeninio raštingumo mokymuose, skaitmeninius įgūdžius tobulino ir toliau tobulins nuotoliniu būdu skaitmeninio raštingumo klasėse. Kėdainių rajono Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka aktyviai skatina gyventojus dalyvauti projekto „Prisijungusi Lietuva“ skaitmeninio raštingumo mokymuose. Šiuo metu mokymai vyksta nuotoliniu būdu.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite