Angle down Atgal

Metų nevykėliai: sunkiai pensininkę sužalojusių narkomanų grobis buvo keli eurai

Du ilgamečiai vilniečiai narkomanai Tomašas Okunevičius ir Timofejus Antonenko, prieš tai teisti 10 ir 8 kartus, šįkart už grotų įkliuvo ilgam; abstinencijos sindromą kentę vyrai Naujininkų mikrorajone apiplėšė vyresnio amžiaus moterį, o apiplėšimo metu sunkiai ją sužalojo.

Vilniaus apygardos teismas jau įsiteisėjusiu nuosprendžiu išnagrinėjo T. Okunevičiui ir T. Antonenko iškeltą baudžiamąją bylą dėl plėšimo ir sunkaus sveikatos sutrikdymo – teisėja Vitalija Norkūnaitė abu nuteistuosius pasiuntė į pataisos namus.

Ši byla vyrams toli gražu ne pirmoji, tačiau ankstesni jų nusikaltimai būdavo lengvesni: T. Antonenko prieš tai aštuonis kartus buvo teistas už vagystes ir disponavimą narkotikais, o T. Okunevičius buvo nuteistas jau 10 kartų už visą eilę vagysčių.

Sunkų nusikaltimą T. Okunevičius ir T. Antonenko padarė 2018 m. gruodžio 13 d., apie 19 val. Abu vyrai Vilniuje, Naujininkų mikrorajone, kentė abstinenciją nuo narkotikų ir ieškojo, kaip prasimanyti lengvų pinigų naujai dozei. Narkomanai nusitaikė į iš parduotuvės išėjusią moterį, ketindami ją apiplėšti – pasekė auką iki namo laiptinės, tuomet T. Okunevičius liko stebėti aplinkos, o T. Antonenko nusekė paskui moterį į laiptinę ir čiupo už rankinuko.

Aukos būta atkaklios – moteris nepaleido rankinuko, todėl T. Antonenko į pagalbą atskubėjo T. Okunevičius. Plėšikams ir aukai besigrumiant, moteris aukštielninka krito nuo laiptų, o vyrai, čiupę iš rankinuko piniginę ir maišą su prekėmis, pasišalino.

Į laiptus galvą trenkusi nukentėjusioji patyrė rimtus sužalojimus – į smegenis jai išsipylė kraujas. Tuo tarpu plėšikai, kaip paaiškėjo, sunkiai sveikatą sutrikdė dėl menko laimikio – jų grobis tebuvo keli eurai, visas rankinuko turinys ir iš parduotuvės nešti maisto produktai buvo verti vos 55 eurų.

Neišsisukinėjo: vartoja jau 20 metų

Po kurio laiko sučiupti plėšikai, stoję prieš teismą, vieningai pripažino: sunkus ir beprasmis nusikaltimas buvo padarytas vien dėl narkotikų. Štai T. Antonenko teisme aiškino, jog narkotines medžiagas vartoja jau apie 20 metų, o lemtingąją dieną iš ryto buvo gavęs dozę, todėl vakare vėl buvo abstinencijos būsenoje. Norėdamas prasimanyti pinigų naujai dozei, T. Antonenko susitiko su bendru Naujininkuose – ne todėl, kad čia gyveno, bet dėl to, kad rajonas buvo pakeliui į taborą, kuriame vyrai buvo pagrindiniai klientai.

Toliau, anot T. Antonenko, viskas klostėsi paprastai – narkomanai nusižiūrėjo auką ir apiplėšė ją. Tačiau vyras tikino neketinęs užpultosios sužaloti – tikino, kad nei jis, nei T. Okunevičius nebuvo prie moters net prisilietę.

Pasak T. Antonenko, piniginėje jie rado tik dešimt eurų ir pasidalijo pinigus perpus.

Tokią pačią versiją teisme pateikė ir T. Okunevičius, taip pat pripažinęs, jog tądien buvo abstinencijos būsenoje, todėl kamavo egzistencinis klausimas – kaip prasimanyti pinigų narkotikams.

Nors T. Antonenko teigė neatsimenantis, kad laiptinėje užpulta moteris būtų griuvusi, jo bendras paliudijo – laiptų viršuje buvusi moteris, patraukus už rankinuko, neišlaikė pusiausvyros griuvo nuo laiptų.

Pasak T. Okunevičiaus, nukritusi moteriškė leido „kažkokius garsus“, tad jis pamanęs, kad ji yra gyva.

Anot vyro, apiplėšimas buvo nevykęs – pas moterį rastų pinigų narkotikams neužteko. T. Okunevičius teigė už pinigus nusipirkęs alaus, jo bendras – pavalgyti, tuomet jie patraukę savais keliais.

Tikrieji sužalojimo mastai paaiškėjo tik po kelių dienų

Pati nukentėjusioji teisme teigė, jog visiškai neatsimena apiplėšimo – žino, kad sužeista kelias dienas kalbėjo, vaikščiojo, galiausiai buvo nuvežta į ligoninę, tačiau šie dalykai jai išgaravę iš atminties.

Moteris teigė, kad, nors jau buvo pensininkė, iki apiplėšimo sėkmingai dirbo, o po patirtos traumos gyvenimas apvirto aukštyn kojomis – labai pablogėjo sveikata, dėl sulaužyto raktikaulio į ranką buvo įstatyta geležis, dėl kurios nuolat jaučia skausmą, be to, atsirado baimė net išeiti į laiptinę.

Gerokai iškalbingesni buvo nukentėjusiosios kaimynės ir dukros parodymai, atskleidę padarytų sužeidimų rimtumą. Anot parodymus davusios kaimynės, pas ją po apiplėšimo užsukusi kaimynė skundėsi nerandanti buto raktų, tačiau elgėsi visiškai neadekvačiai – nereaguodavo į klausimus, o vėliau atsakydavo į jau kitus klausimus, iš pradžių neprisiminė, kas įvyko, vėliau ėmė pasakoti, kaip ją apiplėšė.

Atvykusi dukra motiną nuvežė į ligoninę, tačiau ši, nors elgėsi neadekvačiai, atsisakė gultis į ligoninę. Kelias kitas dienas motina daug miegojo, tačiau ėmė elgtis dar keisčiau, todėl dukra su broliu neapsikentę galiausiai vėl kreipėsi į medikus. Nors nukentėjusioji ir vėl atsisakė gydytis, su policijos pagalba moteris galiausiai buvo paguldyta į ligoninę, kur jai buvo nustatytas sunkus smegenų sužalojimas, kraujo išsiliejimas į smegenis.

„Pailsės“ už grotų

Toks nevykęs apiplėšimas abiem vilniečiams baigėsi liūdnai – T. Antonenko 2019 m. balandį buvo suimtas ir prisipažino apiplėšęs moterį, o T. Okunevičius už grotų papuolė dar 2019 m. pradžioje, policija apie sulaikymą prabilo viešai, įtardama, kad nuo vyro galėjo nukentėti ir daugiau aukų.

Bylą išnagrinėjusi teisėja V. Norkūnaitė nutarė, jog apiplėšimą įvykdę vyrai už grotų dar kiek pasiliks – T. Antonenko teismas skyrė šešerių metų laisvės atėmimo bausmę, o T. Okunevičiui – penkerius metus už grotų.

Taip pat nevykėliai plėšikai turės atlyginti vilnietei padarytą žalą, įvertintą 8,1 tūkst. eurų.

Alfa.lt žiniomis, abu vyrai, nors galėjo nuosprendį skųsti, susitaikė su jiems paskirtomis bausmėmis.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite