Jubiliatai švytėjo šypsenomis, prie jų derinosi saviveiklininkai ir organizatoriai.
Angle down Atgal

Metai, surinkti į rudenišką puokštę

Gimtadienis, tai tokia šventė, kurią gali švęsti ilgai. Ypač, jei jubiliatui 80 ir daugiau metų. Tad paskutinį spalio šeštadienį Kalvių bendruomenės bei Kruonio kultūros centro aktyvas sumanė pagerbti tuos senjorus, kurie šiemet pažymėjo 80 ir daugiau metų. O tokių Kalvių salės renginių organizatorė suskaičiavo net trylika.

Gaila, kad ne visi pakviestieji dėl ligų ar kitų asmeninių priežasčių sugebėjo dalyvauti renginyje, bet kurie atvyko, nustebino energija ir gera nuotaika. Jauki ir nedidelė Kalvių salė, sienas dabina moksleivių piešiniai, langus – dailūs karpiniai, o scena „aplipo“ paskutiniais ryškiais pelargonijų žiedais.

Renginį „Metus suskinkim rudens puokštėn“ smagia muzika atidarė Jiezno kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Jieznelė“, vadovaujama I. Valentienės. „Mes visi ateiname savo gyvenimo taku, dienos vartus atkeldami kasryt“,- sakė renginio vedėja Indrė Radvilaitė – Kasteckaja. Ji išvardijo visus trylika jubiliatų, senolių, kurių organizatoriai laukė su nekantrumu ir dovanomis.

80 metų jubiliejų paminėjo Ona Danutė Degutienė iš Kalvių; Stefanija Praškevičienė ir Antanas Subačius iš Kazokų kaimo; Albinas Gataveckas, Elena Petravičienė ir Domicelė Subačienė iš Plaskūnų bei Genovaitė Stravinskienė iš Sevelionių. Viduriukas tarp 80 ir 90, taip galima pavadinti 85-erių metų sukaktį.

Ją atšventė trys aplinkinių kaimų gyventojai: Elena Gataveckienė iš Basonių, Vladislavas Stankevičius iš Rokiškių ir Plaskūnų kaimo gyventoja Elena Gataveckienė. Vyriausieji jubiliatai, kuriems šiemet sukako 90 metų, buvo taip pat trys. Tai Ona Gataveckaitė iš Kalvių, Plaskūnų kaimo gyventoja Julija Subačienė ir Alfonsas Lazauskas, Šnipelių kaimo senbuvis. Renginio vedėja suskaičiavo, kad sudėjus visų jubiliatų metus, išeina 1705 metai, tikrai ilga metų pynė!

Visiems jubiliatams šventėje dovanų būta tikrai daug. Štai Kruonio seniūnas Audrius Slavinskas atsiuntė gražius gėlių žiedus. Seimo narė Laimutė Matkevičienė, kuri negalėjo dalyvauti dėl savo poezijos knygos pristatymo Elektrėnų bibliotekoje, perdavė didžiulį šimtalapį ir kiekvienam jubiliatui skirtą padėką su dovanėlėmis. Už gražiai nugyventus metus, puikiai užaugintus ir išauklėtus vaikus, už širdies šilumą ir dalijimąsi patirtimi dėkojo I. Maciulevičienė.

Kiekvienam jubiliatui buvo ištarti šilčiausi sveikinimo žodžiai. Savo šokius susirinkusiems skyrė pramoginių šokių studijos „Efektas“ auklėtiniai Gvidas ir Ūla. Į sceną kilo ir šaunūs pasakoriai.

Tai Goda ir Ramūnas. Beje, Ramūnas pasakojimus porinti išmoko iš savo močiutės, kuri tarp šventės kaltininkų pirmoje eilėje sėdėjo. Visi trepsėjo ir rankomis plojo kai scenoje trypė Aušros Kulnickienės vadovaujamo Vilūnų laiudies šokių kolektyvo „Vaivoras“ šokėjai. Smagu buvo salėje. Negalėjai atsistebėti jubiliejus pažymėjusių senolių ištverme.

Štai Ona Gataveckaitė paporino savo iš savo močiutės išgirstą istoriją, o Alfonsas Lazauskas grojo tiek lūpine armonikėle, tiek armonika. Ir dar jubiliatų polką sugebėjo pašokti. Tik pavydėt jaunesniems beliko.

Na, o kai visi koncertiniai numeriai buvo atlikti, jubiliatams nuskambėjo „Ilgiausių metų!“. Po bendros nuotraukos, kurioje, be šventės kaltininkų, panoro įsiamžinti ir organizatoriai, ir saviveiklininkai, visi buvo pakviesti pyragų skanauti. Draugiškai susėdę ir pasisotinę suneštinėmis vaišėmis, sudainavę draugystės dainą, renginio dalyviai pasklido po namus. Gyvenimas tęsiasi, mes jį gyvename likimo mums skirtu laiku...

Autorės nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite