Angle down Atgal

Merui pristatytas naujos policijos apygardos vadovas

Nuo rugsėjo 7-osios Šiaulių ir Telšių apskričių policijos komisariatai dalyvauja eksperimente – pusmečiui sujungiami į vieną apygardą. Sujungimo tikslas – įvertinti galimas būsimas policijos reformos rizikas.

Pagal reformą teritorinių padalinių – apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų – skaičius ateityje bus sumažintas nuo 10 apskričių iki 5 apygardų. Šiuo metu apygardų principu veikia teismai ir prokuratūra. Akmenės rajono policijos komisariatas iš Telšių pavaldumo vėl grįžta ten, kur anksčiau buvo — Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato žinion. Abiem komisariatams vadovaus Šiaulių apskrities policijos viršininkas Ramūnas Sarapas. Jis ir Akmenės rajono policijos komisariato viršininkas Rolandas Karalius buvo atvykę pokalbio su Savivaldybės meru Vitalijumi Mitrofanovu.

Svečiai Savivaldybės vadovui papasakojo, kad abiejų apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų apjungimas dabar yra „virtualus“, įstaigos formaliai nepraranda savo statuso, bet užtikrinamas jų abiejų vieningas valdymas. Nuo 2021 metų numatyta visiškai centralizuoti policijos sistemoje vykdomas funkcijas – personalo, finansų administravimo, aptarnavimo.

Pereinamuoju laikotarpiu darbuotojų skaičius nesikeis – eksperimento metu nenumatytas užimtų pareigybių naikinimas. Pareigūnai ir toliau vykdys jiems pagal pareigybių aprašymus priskirtas funkcijas, tačiau galimas ir pajėgų perskirstymas, laikinai pavedant vykdyti kitas funkcijas. Teritorinių policijos komisariatų veikla nesikeis, jie ir toliau prižiūrės jiems priskirtą savivaldybės teritoriją.

Eksperimentas tęsis iki 2021 m. kovo 1 dienos. Po pusmečio bus vertinama, kaip pavyko organizuoti veiklą. Šiaulių ir Telšių apskričių policijos vadovo R. Sarapo teigimu, reformos privalumas – didesnė galimybė manipuliuoti žmogiškomis jėgomis, nukreipiant į reikalingesnes vietas, matyti vienomis akimis regionui būdingas problemas, kryptingai siekti viešosios tvarkos užtikrinimo, eismo saugumo, gyventojų saugumo, vieningos nuomonės formavimo tikslų. Minusų, kol neįsibėgėjo darbas, neįžvelgiama.

Savivaldybės meras V. Mitrofanovas svečiams pateikė savo įžvalgas ir pasiūlymų dėl policijos darbo Akmenės krašte, kad gyventojai ir jaustųsi saugūs, ir realiai būtų apsaugoti.  

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite