Angle down Atgal

Mero Skirmanto Mockevičiaus pranešimas: medikai aprūpinti, pervesta pirmoji verslininkų parama

Pirmadienį, kovo 23-ąją, Jurbarko rajono savivaldybės mero Skirmanto Mockevičiaus pranešime buvo apžvelgta rajono padėtis dėl koronaviruso infekcijos stabdymo ir karantino užtikrinimo. Meras priminė, kad infekuoto asmens maršrutas viešai paskelbtas, galima pasitikrinti. Patvirtino, kad Jurbarko viešbučio pastato dezinfekcija atlikta, o dabar pereita prie rizikos vietų. Per savaitę tikimasi išdezinfekuoti daugiabučius, o nuo rytojaus – ir viešųjų erdvių dezinfekciją. Vaikų žaidimo aikšteles, suoliukus.

Taip pat jau nuo rytojaus į karantino režimo vykdymo kontrolę įsijungs ir šauliai – nuo trečiadienio nakties jie padės policijos pareigūnams budėti ir patruliuos.

Meras pasidžiaugė šiandien gauta siunta. Jurbarko gydymo įstaigoms nupirkta 1000 respiratorių, keletas tūkstančių medicininių kaukių, 750 l dezinfekcijos skysčio. Jurbarko PSPC ir Jurbarko ligoninei medicinos priemonių šiuo metu netrūksta – po savaitės bus gautas papildymas. Šiandien meras pasirašė potvarkius dėl prastovos paskelbimo ir prastovos paskelbimo įstaigų vadovams . Darbuotojams bus mokamas minimalus darbo užmokestis. Jiems garantuota minimali alga, kol bus galimybė pereiti į įprastinį režimą, dirbti savo darbą.

Šiuo metu įtemptai dirba savivaldybės informatikai – ruošiasi nuotoliniam tarybos posėdžiui. Nuotoliniam darbui rengiasi ir Švietimo, kultūros ir sporto skyrius. Mokyklos diegia programas darbui – su mokiniais karantino metu dirbs bendraudami internetu.

Pasidžiaugė ir pirmomis jurbarkiečių suaukotomis pandemijai suvaldyti skirtomis lėšomis. UAB „Jurmelsta“ į sąskaitą pervedė 1000 eurų, už kuriuos bus nupirkti šiandien užsakyti daugkartinio naudojimai chalatai (400 vnt), kurie siuvami Jurbarke. Chalatais aprūpins tuos, kuriems reikės atlikti svarbius darbus.

Priminė, kad teisinė pagalba teikiama tik nuotoliniu būdu ir atsakė į iš anksto pateiktus klausimus.

Jurbarkiečiai klausė, ar galima priimti siuntinį iš užsienio. Siuntų gabenimas nedraudžiamas, reikia saugiai nuimti, išmesti išorinę pakuotę, dezinfekuoti pagal galimybes.

Teiravosi, kodėl viešbutis dirbo, nesilaikė kontrolės, kai jame gyveno iš užsienio sugrįžęs asmuo. Atsakymas – nutarime dėl karantino nėra nurodyto sprendimo neteikti apgyvendinimo paslaugų. Prašymas visų, kad laikytųsi apgyvendinimo įstaigos režimo, stebėtų saviizoliacijoje esančius asmenis, praneštų apie jų nesilaikymą karantino.

Domėjosi gyventojai ir kiek piliečių iš užsienio grįžta į Jurbarką. Meras atsakė turintis informacijos, kad vakar grįžo keturi, vienas prieš tai. Tikslesnių duomenų nepateikė. Patvirtino, kad dabar grįžtantys bus priverstinai karantinuoti, iš kelto juos pasiims dvi paruoštos savivaldybės transporto priemonės.

Galite paremti:

Koronaviruso pandemijos suvaldymo priemonėms Jurbarko rajono savivaldybėje atidaryta paramos sąskaita, informuoja rajono savivaldybė.

Juridiniai ir fiziniai asmenys lėšas gali pervesti į paramos sąskaitą:

Jurbarko rajono savivaldybės administracija

Kodas 188713933

Sąsk. Nr. LT034010044300070177

Bankas: Luminor Bank AS, Lietuvos skyrius

Pavedimo paskirtis: Parama COVID19

Kilus klausimams, skambinti Stanislavai Lukonienei, tel. 8 614 19 647, el. p. stanislava.lukoniene@jurbarkas.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite