Angle down Atgal

Mero padėkos ženklu apdovanotas vienas iš Mūšios miško parko įkūrėjų

Ukmergiškis Jonas Stakauskas už Ukmergės krašto istorinių vertybių puoselėjimą, prisidedant prie Mūšios miško parko Didžiosios kovos apygardos partizanams atminti įkūrimo, ir aktyvią visuomeninę veiklą apdovanotas Mero padėkos ženklu.

Šį garbingą apdovanojimą Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas ir administracijos direktorius Darius Varnas J. Stakauskui įteikė lapkričio 3-iąją, jam minint 80-ies metų sukaktį.

„Nuoširdžiai dėkoju už man parodytą dėmesį. Visą savo gyvenimą stengiausi statyti, o ne griauti. Visada priekyje savęs mačiau žmogų. Neatsižvelgdamas nei į jo amžių, socialinę bei turtinę padėtį, politines pažiūras. Be žmonių juk esi niekas. Viską dariau žmonėms ir dėl žmonių“, - kalbėjo J. Stakauskas.

Svečius jis priėmė Šventupės kaime esančiame bendrovės „Ukmergės melioracija“ administraciniame pastate. J. Stakauskas jau 25 metus yra šios įmonės vienas iš pagrindinių akcininkų ir valdybos pirmininkas.

Iš Ukmergė rajono kilęs ir buvusioje Žemės ūkio akademijoje (dabar – Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija) mokslinio agronomo specialybę įgijęs J. Stakauskas per savo gyvenimą dirbęs tik 3 darbovietėse: sovietmečiu vadovavo Lyduokių kolūkiui ir tuometei žemės ūkio valdybai (vadinamam „agropromui“) bei „Ukmergės melioracijoje“.

„Mūšios miško parką Didžiosios kovos apygardos partizanams atminti su monsinjoru Alfonsu Svarinsku kartu įkūrėme, kaip sakoma, nuo pirmo kastuvo. Jis ir aš buvome jo architektai – pasitardami ir pasikonsultuodami, tai pas mane, tai pas jį susibėgdami, sprendėme, ką ir kaip daryti.

Nežiūrint skirtingų mudviejų politinių pažiūrų, mes tapome labai artimi ir gerbėme vienas kitą. A. Svarinsko didžiausias rūpestis buvo parke pastatyti kryžius, o aš buvau atsakingas už kitus darbus. Teko parengti miško parko dokumentus, kartu su melioratoriais įrengėme takus, išvalėme Mūšios upelį, buvusios pelkės vietoje atsirado tvenkinys ir kt. Monsinjoras parką kūrė ne sau, o norėdamas viską palikti žmonėms, ateities kartoms,“ – prisiminė J.Stakauskas.

Kuklus ir savo atliktais darbais girtis bei didžiuotis nepratęs ukmergiškis nedaugžodžiavo, priminus jo įdėtas pastangas kuriant Šventupės kaimo gyvenvietę, atkuriant buvusį Krikštėnų dvarą ir kt.
J. Stakauskas džiaugiasi, kad jo darbus bendrovėje „Ukmergės melioracija“ direktoriaus pareigose jau antrus metus tęsia vyriausias sūnus 54 metų Nerijus. Įmonėje šiuo metu dirba 35 darbuotojai.

„Kol dar sveikata leidžia, kasdien atvažiuoju į įmonę bent porai valandų. Pergyvenu dėl darbuotojų, rezultatų, aplankau objektus ir kt. Noriu paskutinį įmonės darbuotoją palydėti į pensiją. Kad to sulaukčiau, dar teks 5 metus padirbėti“,- šypsosi J. Stakauskas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite