Angle down Atgal

Mergaitės galimo pagrobimo liudininku tapęs berniukas papasakojo apie įtariamojo išvaizdos detales

Galimą mergaitės pagrobimą Vilniuje, netoli televizijos bokšto, tirianti policija paviešino vyro fotorobotą, kuris gali turėti svarbios informacijos. Į pareigūnus dėl dingusio vaiko niekas nesikreipė, todėl tiriamos visos įmanomos versijos, įskaitant melagingo pranešimo.

Tikrinamas pranešimas ir apie anksčiau iš globos įstaigos pabėgusią penkiolikmetę, siekiant išsiaiškinti, ar jos dingimas nesiejamas su galimu pagrobimu.

Mįslinga pagrobimo istorija įvyko visai šalia televizijos bokšto įrengtoje žaidimų aikštelėje.

Pareigūnai prie Televizijos bokšto / J. Stacevičiaus/LRT nuotr.
Pareigūnai prie Televizijos bokšto / J. Stacevičiaus/LRT nuotr.

Įvykio liudininku tapęs vienas berniukas pasakoja, kad su dviem draugais, žaisdami kiek atokiau, išgirdo pagalbos šauksmą.

Atbėgę čia jie išvydo pilką automobilį, galbūt VW „Passat“, kuriame esą sėdėjo vyras ir verkianti maždaug jų amžiaus mergaitė. Artintis prie nepažįstamojo jie neišdrįso. Pagalbos nubėgo netoliese esančių garažų link, kur kaip tik atvažiavo automobilis. Tačiau vairuotojas esą nuramino, kad viskas gerai.

„Tas žmogus išvažiavo, tai tada pradėjo, pradėjom eiti į kitų, iki to jo ten kur kryžius, prie to kryžiaus ir tada mes einam, tiktai pamatėme, kad išlipo iš mašinos ir pradėjo paskui mus bėgti“, – pasakojo įvykio liudininku tapęs vaikas.

Kaip jis atrodė?

„Plikas, juoda striukė ir kailiniai“, – toliau tęsė vaikas.

Ką nors rėkė?

„Ne nieko nerėkė. Ne lietuvis gal buvo“, – trumpai kalbėjo vaikas.

Ko jis vaikėsi jus?

„Nežinau, gal ir dar iš mūsų norėjo kažko“, – sakė mažametis.

Vaikų teigimu, galimas grobikas paspruko, paprašius pagalbos dar vieno netoli garažų buvusio vyro.

„Tai nebūtų tai tada, pavyzdžiui, kodėl tas žmogus pradėjo mus gaudyti, man įdomu. O paskui kada mes susiradome žmogų, kurio prašė pagalbos, jis nubėgo ir davė „gazo“ ir išvažiavo“, – pasakojo įvykių liudininku tapęs vaikas.

Išsigandęs?

„Taip“, – sakė vaikas.

O kas iškvietė policiją?

„Tas dėdė, nes mes paprašėme“, – teigė vaikas.

Visą naktį paieškas vykdžiusi policija, dar kartą galimo nusikaltimo vietą atvyko apžiūrėti ir ryte. Jie patikrino ne tik teritoriją šalia žaidimo aikštelės, bet ir galbūt paliktas galimo grobiko automobilio padangų žymes.

Įkalčių paieškoms pasitelkta ir Viešojo saugumo tarnyba, jos pareigūnai nuo ryto šukavo šalia televizijos bokšto esančius parkus.

Ieškomo asmens fotorobotas / J. Stacevičiaus/LRT nuotr.
Ieškomo asmens fotorobotas / J. Stacevičiaus/LRT nuotr.

Policija pabrėžia, kad nuo vakar septintos, vos gavus pranešimą apie įvykį, ėmėsi intensyvių paieškų: peržiūrėjo iš vairuotojų gautus vaizdo registratorių įrašus, apklausė daug liudininkų. Tikslus jų skaičius neįvardijamas, tačiau pabrėžiama, kad vaikų, galbūt mačiusių įvykį, buvo daugiau.

Policija pabrėžia, kad iki šiol negavo duomenų apie dingusius vaikus, nesikreipė ir tėvai. Visą dieną tikrintos ir švietimo įstaigos, globos namai. Apie vieną dingusią mergaitę kol kas informacijos sako neturinti tik viena globos įstaiga, tačiau jos pasigesta anksčiau.

LRT.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite