Angle down Atgal

Meras paaiškino, kodėl uždaroma Panočių pagrindinė mokykla

Varėnos rajone nusprendus uždaryti Panočių pagrindinę mokyklą, meras Algis Kašėta ketvirtadienį išplatintame viešame komentare paaiškino sprendimo priežastis. Miesto vadovo teigimu, mokyklą uždaryti paskatino prastėjanti demografinė situacija, mažėjantis moksleivių skaičius. Šiuo metu mokykloje mokosi apie 40 vaikų.

„Reaguojant į vis aštresnius pasisakymus dėl Panočių pagrindinės mokyklos uždarymo, noriu pabrėžti, kad demografinė situacija Varėnos r. savivaldybėje negailestinga: 2015 – 2020 m. laikotarpiu vaikų gimstamumas sumažėjo apie 18 procentų. Tai lemia nepopuliarius sprendimus. Tenka pastebėti, kad pastaruosius tris metus Panočių pagrindinėje mokykloje stebima mokinių skaičiaus mažėjimo tendencija ne tik dėl demografinių pokyčių, bet ir dėl dalies tėvų pasirinkimo ugdyti savo vaikus ne jungtinėse klasėse. Dalis ugdytinių tiesiog rugsėjo 1 d. pradeda mokytis kitoje mokykloje. Šiais mokslo metais 23 Kaniavos seniūnijoje gyvenantys mokiniai, tame tarpe 5 pradinių klasių, ugdomi Varėnos „Ryto“ progimnazijoje.

Bendradarbiaujant su Kaniavos ir Vydenių seniūnijų darbuotojais buvo išsiaiškinti daugumos šeimų, auginančių ikimokyklinio amžiaus vaikus (2015-2020 m. gimimo), poreikiai ir planai. Paaiškėjo dominuojantys tėvų lūkesčiai, kad vaikai ugdytųsi daugiau galimybių teikiančioje ir modernesnėje ugdymo aplinkoje: apie 50 proc. apklaustųjų tėvų ugdo vaikus Varėnos vaikų lopšeliuose-darželiuose ir planuoja ugdymą tęsti vėliau miesto mokyklose. Taigi, pradinės mokyklos skyrius Panočiuose neturi perspektyvos.

Kitais mokslo metais Panočių pagrindinėje mokykloje mokytųsi 34 mokiniai, tame tarpe 15 – pradinių klasių. 2025 m. pagal mokyklos pateiktus duomenis būtų 30 mokinių, ir būtų formuojamos jungtinės klasės. Svarbiausias savivaldybės siekis yra pasirūpinti, kad kiekvienas vaikas galėtų mokytis vienodomis salygomis ir gauti reikalingą būtinąją švietimo pagalbą. To niekaip negalime užtikrinti formuodami jungtines klases: mokytojas per pamoką turi išdėstyti, pritaikyti, apibendrinti dvi temas dviejose klasėse ir, žinoma, vaikams teikiama tik pedagoginė pagalba, nes mokykla neturi specialiojo pedagogo, logopedo, psichologo. NeabejotinaI svarbų vaidmenį turi moderni šiuolaikiška mokymosi aplinka ir mokinių skaitmeninių kompetencijų ugdymas. Pradinėse klasėse tai ypatingai svarbu, nes mokymasis naudojant išmaniąsias technologijas skatina didesnį vaikų susidomėjimą, motyvaciją ir atveria žymiai didesnės pažinimo galimybes. Penktoko, kuris neturi įgūdžių naudotis išmaniąja lenta, adaptacija kitoje mokykloje gali būti nelengva.

Suprantame tėvų nerimą dėl pradinių klasių mokinių pavežėjimo. Turime patirties: savivaldybėje pavežami 248 pradinių klasių mokiniai, tame tarpe 30 darželinukų ir 53 pirmokai. Kaip ir kitų mokyklų vaikų, Panočių krašto mokinų pavežėjimas bus derinamas su tėvais ir ieškoma geriausių variantų, planuojant geltonojo autobuso maršrutus arba siūlant Varėnos autobusų parko maršrutą (įlaipinimas Dubičiuose 7.00 val., prie „Ryto“ mokyklos 7.45), arba kompensuojant tėvams pavežėjimo išlaidas, jeigu jiems palankesnis toks variantas“, – socialiniame tinkle „Facebook“ sako A. Kašėta.

Varėnos rajono Panočių pagrindinė mokykla – dieninė, savarankiško mokymosi bendrojo lavinimo mokykla Varėnos rajone, Panočiuose, vykdanti pradinio, pagrindinio, vidurinio ir papildomo ugdymo programas. 1922–1951 m. buvo Slučajaus pradinė mokykla, 1951–1956 m. septynmetė, 1956–1982 m. Slučajaus vidurinė mokykla, nuo 1982 m. – Panočių vidurinė mokykla.

Nuo 2004 gruodžio 1 d. mokyklai vadovauja Kęstutis Pigaga. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite