Angle down Atgal

Meras P. Isoda: „Verslas – aktyvus, norintis veikti ir prisideda prie geresnės Marijampolės kūrimo ne tik žodžiais, bet ir darbais“

Savivaldybės mero Povilo Isodos ir mero patarėjos Agnės Pavelčikienės iniciatyva šiandien pirmą kartą buvo organizuoti „Verslo pusryčiai“. Neformalioje aplinkoje vykusio susitikimo pagrindinis tikslas ir noras – supažindinti tiek stambaus, tiek smulkaus verslo atstovus su Marijampolės savivaldybėje vykstančiais pokyčiais, pakviesti diskutuoti apie verslo aplinką mūsų regione, skatinti ir toliau bendradarbiaujant plėsti verslą bei kurti darbo vietas mūsų gyventojams.

Į verslo pusryčius susirinko 24 Marijampolės regiono verslininkai, kuriuos priėmė Savivaldybės meras Povilas Isoda, vicemeras Paulius Marozas, mero patarėja Agnė Pavelčikienė, administracijos direktorius Karolis Podolskis, administracijos direktoriaus pavaduotojas Valdas Tumelis.

Pradėdamas susitikimą meras pirmiausiai aptarė pradėtas reformas švietimo, sporto ir kultūros įstaigose. Šios temos pastaruoju metu labiausiai eskaluojamos tarp Marijampolės bendruomenės narių, kalbos netyla ir viešojoje erdvėje.

„Prieš priimant šiuos, reorganizacijų, sprendimus, buvo atlikta galimybių studija su tiksliais skaičiavimais ir prognozėmis. Remiantis ja, būsimus sprendimus ir pokyčius aptariame susitikimuose su įstaigų bendruomenėmis, ieškome geriausių variantų, nes taip, kaip yra dabar, toliau būti negali. Mes turime nebijoti to, kas neišvengiama, nebijoti keistis ir prisitaikyti, sutaupyti ten, kur galima, ir skirti pinigus ten, kur privalome. Siekiame svarbiausio tikslo – kad ir kultūros, ir sporto, ir švietimo kokybė, patrauklumas nuolat augtų.“, – sakė meras P. Isoda.

Taip pat meras pabrėžė, jog šalia šių reikalingų pokyčių vienu metu yra įgyvendinamas net 31 Europos Sąjungos finansuojamas projektas. Pasikeitimai vyksta ne tik mūsų įstaigose, bet ir savivaldybės aplinkoje, kadangi yra didžiulis noras, kad Marijampolė taptų dar gražesnė ir modernesnė.

Verslininkai išklausę mero poziciją, pritarė, jog būtina racionaliai valdyti turimus išteklius, kadangi lėšos turi būti naudojamos efektyviai ir nukreipiamos ten kur jų labiausiai reikia. Svarbu žengti koja kojon su inovacijomis, besikeičiančia aplinka, o ne bėgti paskui. Reformos, nors ir sukelia visuomenės pasipriešinimą, bet ilgalaikėje perspektyvoje tai – būtinas ir reikalingas žingsnis.

Tiek stambiųjų verslų vadovai, tiek smulkūs verslininkai pasidalino savo įžvalgomis ir mintimis apie verslo bei investicinę aplinką Marijampolėje. Žinoma, pagrindine problema išlieka – darbuotojų trūkumas plačiąja prasme, t. y. trūksta ne tik eilinių darbininkų, bet ir kvalifikuotų specialistų, savo srities profesionalų. Nors iššūkių ir probleminių klausimų kyla kiekvieną dieną, tai nėra priežastis trauktis, kaip tik – paskata plėstis, kurti naujas darbo vietas ir skatinti verslumą mūsų regione.

Susitikime dalyvavę verslininkai dėkojo merui už tokio formato pokalbį-diskusiją ir išreiškė norą, jog tokie susitikimai būtų reguliarūs. Verslo atstovams svarbu žinoti kas vyksta savivaldybėje ir informaciją gauti tiesiogiai iš Savivaldybės vadovų.

„Aš tikrai tikiu Marijampole, tereikia išlaikyti tempą, nepavėluoti su svarbiais sprendimais ir bendrom jėgom vykdyti reikalingus pokyčius. Visada esame atviri pasiūlymams ir idėjoms, o šiandieninis susitikimas tik dar kartą parodė, jog verslas – aktyvus, norintis veikti ir prisideda prie geresnės Marijampolės kūrimo ne tik žodžiais, bet ir darbais“,- susitikimą užbaigdamas sakė meras.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite