Angle down Atgal

Meras E. Galaguz: „Kartu mes jėga. Ir mes nugalėsime“

Visagino meras Erland Galaguz išplatintame pranešime kreipiasi į krašto gyventojus. Jis skelbia:

„Šiomis dienomis visą savo dėmesį man tenka skirti sprendžiant klausimus, susijusius su neeiline situacija, susiklosčiusia mūsų mieste, valstybėje ir visame pasaulyje. Ši situacija yra žymiai sunkesnė už bet kokią ekonominę krizę. Kalbama ne apie pinigų praradimą, o apie neįkainojamus dalykus – sveikatą ir net gyvybę.

Labai svarbu, kad visi Visagino gyventojai suprastų, kad viskas keičiasi kas minutę ir, tenka pripažinti, kol kas negerėja. Būtina nustoti šaipytis iš esamos situacijos ir ją lengvabūdiškai vertinti, skleisti dezinformaciją ir kelti paniką. Mes privalome apsaugoti ne tik save, bet ir artimus mums žmones, kaimynus.

Girdime daug nuogąstavimų dėl neva nepakankamo visuomenės informavimo ir kitų manipuliavimo visuomenės nuomone apraiškų. Apgailestauju, kad prie šios kampanijos prisijungė kai kurie Visagino savivaldybės tarybos nariai, greičiausiai taip norėdami užsidirbti sau papildomų taškų vien sėdėdami namie prie kompiuterio ir maigydami klaviatūros mygtukus. Pažymėtina, kad jokių konkrečių siūlymų minėti tarybos nariai nėra pateikę. Vertinu tai kaip oro virpinimą ir pigią savireklamą, rusiškai tai skambėtų taip: «Пиар во время чумы».

Norėčiau padėkoti tiems tarybos nariams, kurie tyliai padeda mums visiems įveikti šią situaciją. Ne be jų pastangų yra priimti tam tikri sprendimai, numatyti žingsniai, kurie būtini ne tik šiandien, bet padės mums, mūsų miestui ir rytoj. Vertiname visas savivaldybės galiose esančias galimybes padėti smulkiajam ir vidutiniam verslui, tačiau tokie sprendimai negali būti skuboti. Jau aptarti keli 2020 m. biudžeto keitimo variantai. Numatomi būtini žingsniai apsaugant socialiai pažeidžiamųs miestiečius nuo krizės pasekmių. Nėra jokių abejonių, kad prisijungus tiems tarybos nariams, kurie šiomis dienomis kelia isterijas ir pretenzijas internete, bus padaryta dar daugiau. Tad dar kartą siūlau sutelkti jėgas bendram tikslui – mūsų visų gerovei.

Galiu užtikrinti, kad visa reikalinga informacija operatyviai pateikiama Visagino savivaldybės interneto svetainėje, mes atviri žiniasklaidai ir atsakome į visus pateiktus klausimus. Norėčiau paraginti visus remtis informacija tik iš oficialių šaltinių (Vyriausybės, ministerijų, savivaldybės, socialiai atsakingos ir nepriklausomos žiniasklaidos). Nes Visagine turime ypatingą situaciją, kai internete, feisbuke yra labai daug grupių, kur labai daug skirtingos informacijos, dažnai pasenusios ar pasikartojančios ir, suprantama, kad tokiame sraute žmonės pasimeta, jiems susidaro įspūdis, kad kažko trūksta, nors pasikartosiu – visa informacija lengvai prieinama.

Neretai pasitaiko, kai žmonės, neieškoję informacijos oficialiuose šaltiniuose, reiškia nepagrįstas pretenzijas, keldami paniką. Kaip pavyzdį galiu paminėti, kad viešai paskelbtas telefono numeris, kuriuo galima operatyviai gauti visą informaciją – 8 617 13533. Tačiau per savaitę mes sulaukėme tik kelių skambučių. Tačiau nenuleidžiame rankų. Priimtas sprendimas sukurti el. paštą klauskmero@visaginas.lt, į kurį jūs galite siųsti savo klausimus.

Dabar apie aktualijas. Atliktų darbų sąrašas nėra ir negali būti baigtas, nes, kaip jau ir minėjau, darbas vyksta 24 val. per parą, o situacija nuolat keičiasi.

Dėl apsaugos priemonių. Savivaldybės administracija, pavaldžios įstaigos ir įmonės įsigijo ne tik būtiną apsauginių kaukių kiekį, bet ir turi atsargą. Nuolat palaikau ryšį su mūsų ligonine ir poliklinika. Kasdien vyksta pasitarimai su Sveikatos apsaugos ministerija ir reikalui esant bus priimti reikalingi sprendimai dėl įrangos įsigijimo. Norėčiau kreiptis į visus, kurių giminės ar pažįstami šiuo metu gydosi Visagino ligoninėje. Laikinai sustabdytas maisto ir kitų daiktų perdavimas. Maistas ruošiamas vietoje ir kol kas jokių nusiskundimų dėl kokybės nėra gauta.

Dėl apsauginių kaukių nemokamo dalinimo. Visiškai nepagrįsti kai kurių gyventojų nuogąstavimai ir pretenzijos, nes to niekur nėra. Turime pripažinti, kad toks „reikalavimas“ yra vienas iš manipuliavimo visuomenės nuomone pavyzdžių. Nepasiduokite provokacijoms.

Dėl vaikų darželių. Visuose Visagino vaikų darželiuose yra galimybė organizuoti bendras grupės vaiko priežiūrai, jeigu tėvai karantino metu turi atlikti savo tiesiogines pareigas. Dėl kiekvieno atvejo prašome kreiptis į darželių administraciją.

Dėl darbuotojų darbo laiko apskaitos. Karantino metu nei vienas iš biudžetinių įstaigų vadovas neturi teisės reikalauti, prašyti ar kitaip versti darbuotoją pasirašyti prašymą dėl nemokamų ar ne pagal grafiką kasmetinių atostogų. Jeigu jūs žinote apie tokias situacijas, prašau nedelsiant kreiptis į mane el. paštu klauskmero@visaginas.lt

Dėl bendro naudojimo patalpų dezinfekavimo. Visaginas – pirmas miestas Lietuvoje, kur buvo priimtas sprendimas dėl laiptinių dezinfekavimo. Darbai privalomai turi būti atliekami net tik UAB „Visagino būstas“ administruojamuose namuose, bet ir bendrijose.

Dėl visuomeninio transporto. Šiuo metu nejaučiama, kad miestiečiai susidurtų su problemomis naudojantis mieto autobuso paslaugomis. Reisų kiekis padidėjo, autobusai dezinfekuojami.

Dėl mokinių mokymosi. Liūdna girdėti priekaištus dėl neva „nevykdomo“ mokymo proceso mokyklose. Apmaudu, kad kai kurie tarybos nariai nesupranta, kad atostogų metu joks mokymosi procesas nevyksta. Tačiau noriu pabrėžti, kad pasibaigus atostogoms, jeigu bus pratęstas karantinas, mokymo procesas bus organizuojamas nuotoliniu būdu. Šiuo metu švietimo įstaigos ruošiasi dirbti nuotoliniu būdu. Ateinantį pirmadienį numatytas pasitarimas su mokyklų vadovais. Neformaliojo ugdymo įstaigos taip pat rengiasi vykdyti savo veiklą nuotoliniu būdu.

Dėl pagalbos senjorams ir vienišiems pagyvenusio amžiaus asmenims. Bendradarbiaujant su Raudonojo Kryžiaus draugijos Visagino skyriaus savanoriais sudarytos galimybės padėti senjorams ir vienišiems pagyvenusio amžiaus asmenims: nupirkti vaistų, būtiniausių maisto produktų. Pagalbą galima gauti paskambinus :8 652 98 773; 8 674 06 100. Dėmesio! Raudonojo Kryžiaus savanoriai turi būti su uniformomis ir pažymėjimais. Taip pat darbą tęsia ir socialiniai darbuotojai.

Taip pat noriu pranešti, kad „Visagino parkas“ jau sulaukė pirmųjų saviizoliacijai apgyvendintų asmenų. Užtikrinu, kad sąlygos tokiems asmenis yra sudarytos laikantis visų rekomendacijų.

Kalbėdamas dėl bandymo kurstyti priešiškas nuotaikas administracijos direktoriaus atžvilgiu noriu atsakyti, kad džiaugiuosi, kad būtent Virginijus Andrius Bukauskas vadovauja administracijai tokiu sunkiu metu, nes esant tokiai situacijai prieš dvejus metus mieste greičiausiai būtų kilęs chaosas ir panika. Tačiau kaip sakiau anksčiau ir savo žodžių neišsižadu, kad vertinsiu direktorių, jo pavaduotoją ar mero pavaduotoją pagal darbus, ir kai tie darbai nepateisins lūkesčių, aš pats inicijuosiu jų atstatydinimą. Direktorius puikiai supranta, kad jo padėtis panaši į futbolo ar krepšinio komandos trenerio. Sutartis yra 4 metams, bet gali nutrukti bet kurią dieną. Pretenzijų yra, jų negali nebūti. Neslėpsiu, direktoriui priekaištauja ir mūsų koalicijos partneriai, tačiau tai yra darbinio pobūdžio pretenzijos, kurios tik parodo, kad mes rūpinamės rezultatyviu darbu miesto labui.

Atskirai norėčiau išreikšti padėką katalikų, stačiatikių ir sentikių bendruomenėms už tai, kad jie priėmė sunkius savo bendruomenėms, bet labai išmintingus ir reikalingus mums visiems sprendimus.

Dėkoju visiems, kas laikosi karantino ir apsaugos priemonių, nekelia panikos, informuoja žmones apie situaciją, teikia objektyvią informaciją. Dar kartą raginu visus nepanikuoti, tačiau ir jokiu būdu nenuvertinti esamos padėties.

Kartu mes jėga. Ir mes nugalėsime.“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite