Angle down Atgal

Mažeikių rajone buvo tikrinamos automobilių išmetamosios dujos

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento darbuotojai kartu su policijos pareigūnais rengia reidus ir tikrina transporto priemonių išmetamas dujas. Praėjusią savaitę išmetamųjų dujų matavimai atlikti Mažeikių rajone. Per tris dienas patikrinta beveik pusantro šimto transporto priemonių, nustatyta 10 atvejų, kuomet anglies monoksido išmetamuose dujose kiekiai viršijo leistinas ribas.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, kaip ir kasmet, kartu su policija ėmė tikrinti transporto priemonių išmetamas dujas. Aplinkosaugininkai turi prietaisus kiekvienai variklio rūšiai tikrinti ir agentūros atlieka planinę tiek benzininių, tiek dyzelinių variklių išmetamų dujų kontrolę.

Praėjusią savaitę reidai buvo surengti Mažeikių rajone. Automobilių išmetamosios dujos tikrintos tris dienas. Pirmąją tikrinimų dieną buvo patikrinta 60 transporto priemonių su benzininiais varikliais. Dviem atvejais buvo nustatytas anglies monoksido išmetamuose dujose normos viršijimas. Antra dieną buvo patikrinta per 40 automobilių ir nustatyti net 6 pažeidimai. Dar du anglies monoksido išmetamuose dujose lestinos normos viršijimo atvejai nustatyti trečią dieną, kuomet buvo patikrinta per 30 transporto priemonių.

Netvarkingų transporto priemonių vairuotojams surašyti protokolai. Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK 307 str.) numato, kad transporto priemonių, ne keliais judančių mechanizmų ir įrengimų, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, eksploatavimas užtraukia baudą nuo 60 iki 300 eurų. Vairuotojui ir toliau eksploatuojančiam netvarkingą transporto priemonę už pakartotinį pažeidimą yra numatyta bauda nuo 140 iki 600 eurų.

Transporto, viršijančio išmetamų dujų norminį kiekį, skaičius kasmet mažėja. Pernai Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento darbuotojai patikrino beveik 900 transporto priemonių ir nustatė 55 leistinų normatyvų viršijimus. 2014 metais buvo patikrinta daugiau kaip 800 automobilių ir nustatyti 135 leistinų normatyvų viršijimai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite