Angle down Atgal

Mažametis berniukas po savaitės kančių mirė nuo retos infekcijos: užsikrėtė žaisdamas miesto fontane

Mažametis Šiaurės Teksase mirė šio mėnesio pradžioje po to, kai žaisdamas miesto parko fontane užsikrėtė reta smegenis valgančia ameba.

Rugsėjo 5 dieną vaikas buvo paguldytas į ligoninę dėl pirminio amebinio meningoencefalito - retos ir dažnai mirtinos infekcijos, kurią sukėlė ameba, vadinama naegleria fowleri. Vaikas mirė rugsėjo 11 dieną. Siekiant apsaugoti vaiko tapatybę, jokia kita informacija apie jį neskelbiama.

Pasak Ligų kontrolės ir prevencijos centro, naegleria fowleri dažniausiai aptinkama dirvožemyje ir šiltame vandenyje, pavyzdžiui, ežeruose, upėse ir karštosiose versmėse. Ją taip pat galima rasti prastai prižiūrimuose arba nechloruotuose baseinuose.

Organizmas užkrečia žmones, kai vanduo, kuriame yra amebų, patenka į kūną per nosį. Tada ameba keliauja nosimi į smegenis, kur sunaikina smegenų audinį.

Apskrities sveikatos departamentas pradėjo tyrimą ir nustatė du galimus užteršto vandens šaltinius - šeimos namus Tarranto grafystėje ir Don Misenhimer parko fontaną Arlingtone.

Miestas nedelsdamas uždarė fontaną. Rugsėjo 24 dieną nustatyta, kad vaikas greičiausiai užsikrėtė fontane, kai bandymai patvirtino, jog parko vandens mėginiuose yra aktyvios naegleria fowleri amebos. Miesto geriamasis vanduo nebuvo užterštas. Fontanas turi atgalinio srauto prevencijos įtaisą, skirtą įrenginio vandens sistemai izoliuoti.

Arlingtono miestas atliko tyrimą dėl fontano priežiūros, įrangos ir vandens tikrinimo procedūrų. Nustatyta, kad vandens kokybė nebuvo periodiškai tikrinama. Be to, nebuvo užtikrinamas pakankamas chloro, skirto naikinti bakterijas ir mikroorganizmus, kiekis vandenyje.

Naegleria fowleri infekcijos yra retos. Nuo 2010 iki 2019 m. Jungtinėse Valstijose buvo pranešta apie 34 šios ligos atvejus.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite