Angle down Atgal

Maža Seimo nario užpuolimo kaina: A. Anušauską su šeima užpuolęs vyras – nenubaustas

Užsipulti gatvėje sutiktą nepatinkantį politiką ir grasinti jam bei jo šeimai gali būti, vartojant jaunimo terminus, labai geras dealas – nors už tokius veiksmus įprastai gresia arba baudžiamoji, arba administracinė atsakomybė, pastarosios galima išvengti, jei tik pavyksta iškeliauti į užsienį.

Balandžio 27 d. Seimo narys Arvydas Anušauskas kartu su žmona ir vaiku Vilniaus centre pateko į nemalonią konfrontaciją – akivaizdžiai šiuo politiku nesižavintis vyras pilstėsi gėrimais, keikėsi ir grasino. Seimo narys vėliau feisbuke paviešino susidūrimo, kurį filmavo mobiliuoju telefonu, įrašą, tikėdamasis surasti vyrą.

Alfa.lt A. Anušauskas po šio incidento pasakojo, kad konfliktas įvyko tiesiog gatvėje. „Priežasčių ne manęs reikia klausti, pretekstų nebuvo, žmogus gal atpažino mane“, – sakė A. Anušauskas.

Politikas trumpai papasakojo apie nemalonų incidentą – anot jo, gatvėje sutiktas vyras ėmė agresyviai, provokuojančiai elgtis, tačiau fizinio smurto buvo išvengta. „Tiesiog agresyvus žmogus užsipuolė mane su šeima, laistėsi kokteiliu, plūdosi viešai viduryje Gedimino prospekto“, – sakė Seimo narys.

Užpuoliko elgesys priešais moterį su mažu vaiku vėliau feisbuke sulaukė ir pasmerkimo. „Štai kaip atrodo gaidys, kuris drąsus tik savo kieme“, – po užpuoliko vaizdo įrašu rašė dainininkas Ruslanas Kirilkinas.

Kadangi incidentas įvyko vidury dienos Gedimino prospekte, nufilmuoto vyro tapatybė greitai buvo nustatyta. Kaip paaiškėjo, 1975 m. gimęs užpuolikas, policijos duomenimis, buvo neseniai grįžęs iš užsienio, buvo ne kartą baustas už įvairius administracinius nusižengimus.

Dėl viešo išpuolio vyro atžvilgiu pradėta administracinė teisena dėl smulkaus chuliganizmo, už kurį gresia bauda iki 140 eurų. Nors bauda – palyginti nedidelė, savo nuomonę apie A. Anušauską ir jo darbus ne visai teisėtais metodais išreiškęs emigrantas iki šiol už politiko užpuolimą nesulaukė jokių sankcijų.

Įprastai tokios smulkaus chuliganizmo bylos išnagrinėjamos ganėtinai greitai, o nuo paties incidento jau praėjo trys mėnesiai, tačiau prasižengėlis Lietuvos policijai ir teisingumui kol kas yra nepasiekiamas.

Dar gegužę Vilniaus apskrities VPK teigė, kad emigranto asmens duomenys yra žinomi, tačiau niekaip nepavyksta nustatyti, kur vyras yra apsistojęs.

Kaip paaiškėjo praėjus dar keliems mėnesiams, nuo gresiančios baudos užpuoliką saugo užsienio sienos ir koronaviruso pandemija.

„Asmuo nustatytas, bet protokolas nesurašytas, nes, policijos duomenimis, jis šiuo metu išvykęs iš Lietuvos“, – Alfa.lt informavo Vilniaus apskrities VPK Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite