Angle down Atgal

Marijampolės moksleivių kūrybos centro įkurtuvės: modernus veidas ir šiuolaikiškos paslaugos

Stebint atsinaujinusį ir modernų Marijampolės moksleivių kūrybos centro pastatą, jau sunku atsiminti koks niūrus jis buvo prie renovaciją.

Marijampolės savivaldybės administracija kartu su Marijampolės moksleivių kūrybos centru (MKC) nuo 2019 metų vasario įgyvendino ES projektą „Neformaliojo švietimo infrastruktūros tobulinimas Marijampolėje“ ir padėjo šiai įstaigai pasikeisti neatpažįstamai. Buvo pagerinta pastato infrastruktūra, pakeisti langai ir durys, apšiltintas stogas bei pats pastatas, atliktas rūsio grindų, elektros instaliacijos remontas, pakeisti vidaus vamzdynai, naujai įrengtos sanitarinės patalpos, laiptinės, atlikti įvairūs apdailos darbai, visa tai kuria ne tik gražų išorinį bei vidinį vaizdą, tačiau ir nepakeičiamai pagerina pastato būklę bei padidina jo vertę.

Šiandien  MKC darbuotojai džiaugiasi įkurtuvėmis ir pasidalinti gera nuotaika pakvietė Marijampolės savivaldybės merą Povilą Isodą bei vicemerus Artūrą Visockį ir Paulių Marozą, Savivaldybės administracijos direktorių Karolį Podolskį ir pavaduotoją Valdą Tumelį. Atidarymo ceremonijoje taip pat dalyvavo mero patarėja Agnė Pavelčikienė ir Marijampolės savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Asta Vaznienė. Pasveikinti duris atveriančią įstaigą taip apt atvyko Savivaldybės tarybos nariai Darius Kemeraitis ir Alvydas Zdanys.

„Atsinaujino ne tik pastato fasadas ir infrastruktūra, atsinaujino ir priemonės, o svarbiausiai kūrybinių užsiėmimų turinys. Matomas vaizdas tikrai džiugina, dabar svarbu sėkmingai įveiklinti šias erdves. Kolektyvo laukia tikrai dideli darbai todėl belieka palinkėti sėkmės.“, – besidžiaugdamas pokyčiais kalbėjo Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda.

Ir iš tiesų, per tris MKC aukštus, įvairiose erdvėse išsidėsčiusios pilietiškumą, socialinį bendravimą, aplinkos suvokimą ir asmeninių įgūdžių lavinimą skatinančios veiklos. Pasirinkimas iš ties nemažas: menų dirbtuvės, keramikos studija, organizacijų erdvė ir saugaus vaiko kabinetas, žygeivystės ir orientavimosi sporto kabinetai, turizmo treniruočių klasė su laipiojimo siena, info centras, skautų centras, komunikavimo erdvės su mobilia įranga, nakvynės kambariai, pritaikyti stovyklų, sueigų dalyviams. Įkurta muzikavimo erdvė bei kelios kūrybinės erdvės, skirtos informacinėms technologijoms, konstravimui, fotografijai, etnokultūrai. Įrengta maisto gaminimo laboratorija.

Mero pavaduotojas P. Marozas taip pat teigiamai vertino Marijampolės moksleivių kūrybos centro atnaujinimo projektą: „Naujos patalpos išties džiugina akį, o naujoji vadovė turi idėjų ir įstaigos viziją. Linkiu, kad kolektyvui nepritruktų kūrybiškumo ir tikiu, kad šios erdvės netrukus užsipildys mokiniais“.

Moksleivių kūrybos centras paruošė ir kokybišką turinį: sukurtos 17 naujų neformaliojo švietimo programų, kurios kviečia jaunuosius marijampoliečius  į būrelius: Muzikavimo erdvė, Jaunieji kanklininkai, Menų labaratorija, Keramikos studija, Netradicinė kūryba “Gatvės menas“, IT dirbtuvės, Pradinis modeliavimas, Lego robotika, Žygeivystė ir turizmas, Krašto pažinimas, Mokinių atstovybė, Kūno dizaino studija, Etnokultūra, Reporteriai, Foto kūryba, Patirtinis ugdymas.

„3D kabinetas, robotika, virtualus kambarys – šiuos ir dar daugiau interaktyvių užsiėmimų kviečiame išbandyti mūsų savivaldybės vaikus ir jaunimą. Viena iš naujai siūlomų programų – kūno dizainas. Čia moksleivės galės jaustis saugiai ir patogiai, sportuoti ir užsiimti sveikos gyvensenos propagavimu. Planuojame, jog mūsų centre įsikurs ir dramos būrelis, kuriame kūrybiškumą galės reikšti visi norintys, taip pat planuose yra ir „Maisto laboratorija“, kur vaikai galėtų mokytis gaminti maistą, vadovaujantis sveikos mitybos principais. Padaryta išties daug reikšmingų darbų, tačiau nemažiau jų dar laukia ateityje“, – pasakoja atsinaujinusio Moksleivių kūrybos cento direktorė Beata Valungevičienė.

Marijampolės savivaldybės administracijos Komunikacijos skyrius

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite