Angle down Atgal

Marijampolės meno mokyklos ansambliui „Tūto“ – „Aukso paukštės“ apdovanojimas

Marijampolės meno mokykloje iškilmingai įteiktas „Aukso paukštės“ apdovanojimas Nacionalinio kultūros centro geriausiu liaudiškos muzikos ansambliu 2019 m. nominuotam Marijampolės meno mokyklos skudutininkių ansambliui „Tūto“ ir jo vadovei Daivai Vosylienei.

Nominaciją įteikė ir gražiausius sveikinimo žodžius kolektyvui bei jo vadovei Daivai skyrė Lietuvos nacionalinio kultūros centro Mėgėjų meno skyriaus vedėja Jolanta Kisielytė-Sadauskienė, Lietuvos dainų švenčių Ansamblių vakaro meno vadovė, choreografė Leokadija Dabužinskaitė ir Valstybinio ansamblio „Lietuva“ meno vadovas, kompozitorius Giedrius Svilainis.

Šventiniame „Aukso paukštės“ nominacijai skirtame koncerte pasidžiaugti kolektyvo sėkme susirinkusiems svečiams ansamblis „Tūto“ dovanojo  nuostabią, kolektyvo išskirtinumą ir profesionalumą pristatančią programą, įrodančią, kad  ansamblis  vertas šio garbingo apdovanojimo. 

Ansamblis „Tūto“ savo kūrybinį kelią pradėjo 2012 m.  Ir nors kolektyve nuolat atsinaujina sudėtis, tvirtas noras muzikuoti liaudies instrumentais, ne tik skudučiais, bet ir kanklėmis, ansamblio vadovės mokytojos D. Vosylienės nuoširdus darbas ir atsidavimas kūrybinei veiklai, sistemingas ieškojimas naujų skudučiavimo būdų, puiki kolektyvo muzikavimo kokybė ir susiklausimas, repertuaro plėtra  buvo įvertintas aukščiausiu meno  mėgėjų  kolektyvų įvertinimu Lietuvoje. Kolektyvas nuolat dalyvauja įvairiuose konkursuose, festivaliuose, dainų šventėse, koncertuoja savivaldybės renginiuose, garsina  Marijampolę įvairiuose šalies regionuose ir užsienyje.

2019 m. kolektyvo vadovė Daiva Vosylienė apdovanota Šv. Jurgio, Marijampolės globėjo, medaliu už nuopelnus ugdant mokinių meilę liaudies instrumentams. 2020 m. kolektyvas apdovanotas Lietuvos Respublikos kultūros ministro M. Kvietkausko diplomu. Kolektyvo ir jo vadovės apdovanojimų kolekcijoje – nesuskaičiuojama daugybė įvairiausių diplomų, padėkų, atminimo taurių.

Marijampolės meno mokykla didžiuojasi skudutininkių ansamblio „Tūto“ veikla, nes reta kuri mokykla gali pasigirti turinti autentiškos liaudies muzikos, atliekamos skudučiais, kolektyvą, kurio dalyviai su didele meile ir atsidavimu  muzikuoja ir propaguoja savo tautos kultūros paveldą, nuolat tobulėja ir siekia aukščiausių rezultatų.

Apdovanojimo renginyje gražių sveikinimo žodžių ir gausių aplodismentų bei nuoširdžių linkėjimų kolektyvui ir vadovei D. Vosylienei negailėjo Marijampolės savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Asta Vaznienė, Kultūros centro direktorė Rima Striaušienė, meno kolektyvų vadovai ir  kiti svečiai.

Nuoširdžiai džiaugiamės ir sveikiname Marijampolės meno mokyklos skudutininkių ansamblio „Tūto“  vadovę Daivą Vosylienę ir ansamblietes pelnius šį garbingą apdovanojimą ir linkime, kad parskraidinta „Aukso paukštė“ įkvėptų naujiems kūrybiniams darbams,  tobulėjimui  ir kolektyvo gyvavimui.

Šis garbingas Lietuvos liaudies kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondo „Aukso paukštės“ apdovanojimas, įteiktas Marijampolės meno mokyklos ansambliui „Tūto“ ir jo vadovei Daivai Vosylienei, yra jau šešta „Aukso paukštė“, parskraidinta į Marijampolę. 2002 m. „Aukso paukštės“ apdovanojimas nominacijoje „Ryškiausia Lietuvos žvaigždė“ įteiktas Marijampolės kultūros centro kameriniam chorui „Suvalkija“, 2003 m. nominacijoje „Naujai suspindusi žvaigždė“ – Česlovo Sasnausko kameriniam chorui, o nominacija kaip geriausiam respublikos vokaliniam kolektyvui – vyrų ansambliui „Sūduvietis“, 2015 metais apdovanojimas įteiktas vyresniųjų grupės tautinių šokių grupei „Jotvingis“, kaip geriausiam choreografijos kolektyvui, 2016 m. – folkloro ansambliui „Žibinyčia“, kaip  geriausiam folkloro kolektyvui.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite