Angle down Atgal

Marijampolės daugiafunkcės sporto arenos konkurso darbų aptarimas

Antradienio vakarą Marijampolės savivaldybės administracijos pirmojo aukšto salėje įvyko viešas „Architektūrinės koncepcijos (idėjos) daugiafunkcei sporto arenai Vokiečių g. 15 Marijampolėje“ konkurso darbų aptarimas.

Sutikimo pradžioje Marijampolės savivaldybės meras pasidžiaugė, kad architektūrinės idėjos konkurse dalyvauja tiek daug darbų, o gyventojai aktyviai domisi konkurso eiga. Viešame konkurso dalyvių darbų aptarime taip pat dalyvavo mero pavaduotojai Artūras Visockis ir Paulius Marozas, mero patarėja Agnė Pavelčikienė ir Savivaldybės tarybos nariai. Tarp žiūrovų taip pat buvo galima sutikti: architektų, žiniasklaidos atstovų, visuomenės veikėjų ir keleto didžiausių Marijampolės įmonių savininkus.

Susitikime su gyventojais savo įžvalgas pristatė architektūrinės idėjos konkurso nugalėtoją skelbsiančios Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudarytos vertinimo komisijos ekspertai: Artūras Imbrasas – didelę viešųjų pastatų projektavimo patirtį sukaupęs architektas ir Arūnas Aidukas – buvęs Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės Investicijų skyriaus vadovas, vertinęs daugelį Valstybės investicijų programos lėšomis finansuotų sporto objektų. Rinkdama konkurso nugalėtoją, komisija atsižvelgs į ekspertų ir gyventojų nuomonę.

Praėjusių metų pabaigoje pradėti viešai eksponuoti konkurso dalyvių darbai sulaukė didelio marijampoliečių susidomėjimo – apklausoje dėl labiausiai patinkančio arenos projekto savo nuomonę pareiškė beveik 1000 gyventojų. Vykusiame konkurso darbų aptarime nuomonę apie dalyvių darbus ir arenai paskirtą sklypą išsakė patirties rengiant panašius projektus turintis architektas Aurimas Ramanauskas.

Planuojama, kad numatyta recenzijos forma ekspertų išvados komisijai bus pateiktos jau šį penktadienį, o dėl konkurso nugalėtojo vertinimo komisija apsispręs kitą savaitę. Marijampolės savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus specialistai pastebi, kad gyventojų ir ekspertų nuomonės dėl geriausių konkurso darbų labai išsiskyrė, todėl vertinimo komisijai teks ypač sudėtinga užduotis – kompleksiškai įvertinti balsavusiųjų nuomonę ir ekspertų įžvalgas.

Daugiausiai pastabų konkurso dalyvių darbams turėjo architektas Artūras Imbrasas. Apžvelgdamas darbus jis atkreipė dėmesį į kai kuriuose jų siūlomus sudėtingus ir brangius techninius sprendinius, iki tol nematytus evakuacijos sprendimus ir žiūrovų salės išdėstymo planus. A. Imbrasas pastebėjo, kad dauguma projektuotojų numatė nepakankamą tualetų ir persirengimo kambarių kiekį. Architektas taip pat nuogąstavo, kad nei vienas projekto autorius neskyrė pakankamo dėmesio neįgaliesiems ir neapgalvojo visų jiems reikalingų sprendimų. Būtent vienas iš planuojamos Marijampolės arenos išskirtinumų bus jos pritaikymas neįgaliųjų sportui. Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus specialistai patikino, kad galimi projekto pakeitimai su konkurso nugalėtoju bus derinami techninio projekto rengimo metu, bus siekiama užtikrinti, kad arena atitiktų visus anksčiau nustatytus kriterijus.

Planuojama, kad daugiafunkcė sporto arena pagerins savivaldybės sporto, kultūros, švietimo, laisvalaikio ir sveikatingumo paslaugų kokybę bei padidins šių paslaugų prieinamumą gyventojams. Arenoje tikimasi sukurti daugiafunkcę infrastruktūrą, kurioje būtų įrengta FIBA Europe reikalavimus atitinkanti krepšinio salė su ne mažiau kaip 3000 sėdimų vietų. Konkurso sąlygos reikalauja, kad universali salė būtų pritaikyta sporto, kultūros, laisvalaikio ir sveikatingumo renginiams, taip pat rankinio, salės futbolo, tinklinio varžyboms ir atitiktų minėtų sporto šakų tarptautinių federacijų keliamus reikalavimus bei turėtų apšilimo zonas. Projekte turi būti numatytos viešos erdvės maitinimo paslaugoms teikti, vykdyti spaudos konferencijas, parodas bei administracinės patalpos aptarnaujančiam personalui ir administracijai, patalpos įrangos sandėliavimui, techninės zonos, pakrovimo ir iškrovimas rampos, ypatingiems svečiams ir žiniasklaidai skirtos zonas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite