Angle down Atgal

Marijampolėje lokalus karantinas: kultūros įstaigų veikla ir renginių organizavimas

Vyriausybei siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą paskelbus lokalų karantiną Marijampolės savivaldybėje, nustatytos taisyklės, kurių turės laikytis kultūros įstaigos, organizuodamos veiklą ir renginius.

„Nuo pirmadienio Marijampolėje įsigalioja  lokalus karantino režimas. Sulaukiu klausimų, o kaipgi šiuo laikotarpiu bus su kultūriniais renginiais, ką daryti žmonėms suplanavusiems asmenines šventes. LR Vyriausybė neuždraudė renginių organizavimo savivaldybėse, kuriose paskelbtas karantino režimas. Tiek komerciniai, tiek nekomerciniai renginiai, festivaliai, mugės vykti gali, tačiau į visus renginius privaloma kiekvieno asmens registracija. Ypač griežtai turi būti paisoma reikalavimų dėl apsauginių kaukių dėvėjimo tam nustatytose vietose. Neuždrausta organizuoti ir asmenines šventes. Tačiau tikrai verta pagalvoti ar verta organizuoti žmonių sambūrį, kai koronavirusu sergančiųjų skaičius nevaldomai auga visoje Lietuvoje. Gal vertėtų bent šias dvi karantino savaites truputį pakentėti ir atsisakyti suplanuotų susibūrimų, kad situacija stabilizuotųsi ir koronavirusas nustotų plisti. Karantino metu pasistenkime apriboti savo judėjimą, išvykas, asmenines šventes ir labai tikėtina, kad po lapkričio 9 dienos galėsime grįžti į mums labiau įprastą gyvenimo būdą“, - kalba Marijampolės savivaldybės vicemeras Artūras Visockis.

Kultūros įstaigose darbas bus organizuojamas  nuotoliniu būdu arba iš dalies nuotoliniu būdu, užtikrinat gyventojų aptarnavimą laikantis nustatyto asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos ir higienos sąlygas.

Kultūros įstaigos  neuždaromos, bet paslaugas teiks ribojant aptarnaujamų lankytojų skaičių  ir srautus, kad būtų užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m paslaugos teikimo vietos patalpų plotas, tenkantis vienam paslaugos gavėjui arba kitam lankytojui, vienu metu paslaugos bus teikiamos ne daugiau kaip vienam paslaugos gavėjui.

Kultūros renginiai nėra draudžiami, tačiau renginio organizatoriai turi užtikrinti žiūrovų ir (ar) dalyvių skaičiaus renginyje kontrolę. Tiek lauke, tiek uždarose patalpose vykstančiuose renginiuose privaloma dėvėti kaukes. Renginiuose, kurie organizuojami lauke, privaloma laikytis 1 m atstumo, uždarose patalpose vykstančiuose renginiuose  turi būti išlaikytas mažiausiai 2 m atstumas (arba kas antra kėdė) tarp žiūrovų, išskyrus sutuoktinius, artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus.

Nepriklausomai nuo renginio organizavimo vietos organizatoriai turi užtikrinti žiūrovų ar dalyvių registravimą ir (arba) bilietų platinimą elektroniniu būdu.

Kultūros įstaigose organizuojamą neformalųjį vaikų ir suaugusiųjų švietimą (būrelių, kolektyvų veiklas) rekomenduojama vykdyti nuotoliniu būdu arba stabdyti.

Būkime supratingi, saugokime save ir kitus, apribokime lankymąsi kultūros įstaigose ir renginiuose lokalaus karantino metu, naudokimės nuotolinėmis paslaugomis, kad pasibaigus karantinui vėl galėtume mėgautis aktyviu kultūriniu gyvenimu.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite