Angle down Atgal

Margoji asmenybės vertybių pynė

„Romuvos“ progimnazijoje vyko Šiaulių miesto mokyklų 7-8 klasių mokinių integruotas renginys „Margoji asmenybės vertybių pynė". Atvyko svečių iš Vinco Kudirkos, Gegužių, Dainų, Medelyno, Gytarių, Sandoros progimnazijų, Šiaulių r. Aukštelkės mokyklos - daugiafunkcinio centro. Žinoma, dalyvavo ir „Romuvos" progimnazijos dvi komandos. Renginio dalyvius pasveikino direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Senkuvienė, muzikinį sveikinimą padovanojo naujai suburtas 5-8 klasių jaunių choras bei gitaros studija „Styga“, kolektyvų mokytoja Sigutė Laugalė.

Po gražių sveikinimų renginio dalyviai kibo į darbą, visi išsitraukė ant lapelių užrašytas vertybes ir išsiskirstė į grupeles. Viena mokinių grupelė lietuvių kalbos kabinete su mokytoja Ingrida Samulioniene diskutavo apie Meilę, kaip ji pasireiškia mūsų aplinkoje. Kiti istorijos kabinete su mokytoja Diana Norkaitiene kalbėjo apie Pareigą, aptarė pilietiškumo svarbą jaunam žmogui. Kūrybiškumas suskambo muzikos garsais su mokytoja Sigute Laugale. Per trumpą laiką buvo suburtas ansamblis, kuris, visų nuostabai, atliko naują kūrinį. Ar Darbštumas ir Unikalumas tebėra vertybės, mokiniai svarstė technologijų kabinete su mokytoja Jolanta Buziene, kur pasigamino popierinę dovanų dėžutę. Renginio dalyviai diskutuodami su geografijos mokytoja Jūrate Paulauskiene Rūpestingumą stengėsi atskleisti per mūsų kasdieninius darbus. Grupelė parengė pristatymą, kurio metu mokiniai parodė džiaugsmingą rūpinimąsi kitais. Etikos kabinete kartu su mokytoja Violeta Višniauskiene mokiniai diskutavo ir ruošė pristatymą „Ką reiškia Pagarba šiuolaikinėje visuomenėje?“. Iniciatyvumo vertybę su mokytoja Asta Venskiene mokiniai perteikė per kūrybinę užduotį, kurioje atskleidė įvairius iniciatyvos būdus. Kol mokiniai diskutavo, rengė pristatymus apie vertybes, pedagogai su mokytoja Violeta Dališanskiene pasidžiaugė, pasidalino įvairiausiomis mokyklų bendradarbiavimo galimybėmis, taip pat aptarė, kas yra Tarnystė. Po pusvalandžio darbo grupėse visi vėl susitiko aktų salėje, pristatė savo veiklas, papasakojo, kaip suprato savo pasirinktą vertybę. Pagrindinio ugdymo skyriaus vedėja Irena Akmenskienė, pasidžiaugusi gražia ir prasminga mokinių ir mokytojų veikla, kartu su renginio iniciatore Violeta Dališanskiene įteikė mokiniams padėkas ir prizus.

Vertybių radimas ir gyvenimas besivadovaujant jomis yra nesibaigiantis procesas. Ėjimas šiuo keliu padeda mums rasti laimę, įžiebti tikrą gyvenimo prasmę.

Tikybos mokytoja Violeta Dališanskienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite