Angle down Atgal

Mamytė ar žmona – kokį vaidmenį atliekate santykiuose?

Santykiai su vyru gali būti laimingi, jeigu teisingai pasirinksite vaidmenį. Kaip tik tai daugumai moterų nepavyksta, todėl tenka ragauti karčius vaisius.

Ką daro merginos, kai suranda savo vyrą? Užuot mylėjusios, pasitikėjusios, gerbusios ir pasidalijusios atsakomybe, jos imasi motinos vaidmens ir pradeda globoti, kontroliuoti, patarinėti, kritikuoti. Tai yra tęsia motinos-dukters žaidimą ir virsta erzinančiomis perekšlėmis. Jos paralyžiuoja išrinktojo valią, trukdo jam būti savarankiškam, slopina vyriškumą. Todėl jų partneriai ima bėgti nuo santykių, prasigeria arba išeina pas kitą.

Kai kurios moterys žengia dar toliau ir iškart kuria santykius su infantiliais „mamyčių sūneliais“, kuriuos gali auklėti pagal savo skonį. O paskui piktintis, kad nebeliko brandžių vyrų. Problema ta, kad jie egzistuoja, tik „mamytės“ jų nepastebi, bijo arba vengia. Dėl įvairių priežasčių – ankstyvų tėvų skyrybų, tėvo trūkumo šeimoje, netinkamai pasirinkto mėgdžiojimo objekto.

Kaip suprasti, kokį vaidmenį atliekate santykiuose su vyru?

Būdingi „mamytės“ požymiai

* Ji nuolat kontroliuoja savo vyrą. Organizuoja jo laisvalaikį, perka jam drabužius, veda pas gydytojus, gamina jam valgį, nes jis pats nepajėgia pasirūpinti savimi. „Pavalgyk sriubos. Išviriau tavo mėgstamos. Pasiimk šiltą šalį. Nieko negali padaryti pats, viską tenka man perdarinėti.“

* Ji yra lyderis santykiuose, pati sprendžia visas problemas, kuria planus, organizuoja šventes, ieško papildomų būdų užsidirbti pinigų, nes negali pasikliauti vyru. Jos padėtis dvilypė. Ji tarytum ištekėjusi, tačiau priversta viską daryti viena.

* Jos beveik nedomina vyro nuomonė ar troškimai. Jai jis yra antras vaikas, kaprizingas, nesavarankiškas, priklausomas. Ji nesulaukia iš jo nei dėkingumo, nei palaikymo.

* Vyras santykiuose su „mamyte“ maištauja arba degraduoja. Jis negirdi savo sutuoktinės prašymų, ignoruoja jos skundus, gali daug gerti, pabėgti iš namų su draugais, priešindamasis jį dusinančiai globai. Protestuodamas jis nepadeda žmonai ir vaikams, neprisiima jokių naminių įsipareigojimų, mažai uždirba, nesivysto, nieko nesiekia.

* Tokiuose santykiuose beveik visada trūksta intymaus artumo. Vyras gali būti švelniai prisirišęs prie žmonos, matyti joje savo „antrąją ranką“, bet nenorėti intymaus suartėjimo. Juk berniukai nemiega su savo motinomis! Tai verčia juos ieškotis meilužių, kurios patenkintų jų poreikius.

Jeigu jums brangūs jūsų santykiai, esate pasirengusios peržiūrėti savo vaidmenį ir dirbti su savimi, skaitykite toliau.

Kaip iš „mamytės“ persikvalifikuoti į mylimą žmoną?

1. Išsiaiškinkite savo baimes ir pagalvokite apie naudą, kurią gaunate iš šio vaidmens.

Moteris prisiima dominuojantį vaidmenį poroje ne šiaip sau. Nepaisant įvairių minusų, jai patogi tokia padėtis. Jis gina ją nuo skausmo ir išdavystės. Veikiausiai vaikystėje ji augo be tėvo. Patyrusi pirmojo gyvenime vyro atstūmimą, ji pasąmonėje priėmė sprendimą – nesileisti daugiau skriaudžiamai. Todėl ji pasirenka infantilų, nepavojingą partnerį, kurį būtų galima lengvai valdyti.

Jai patinka būti viršiausia, kontroliuoti, mokyti kitą. Atliekant „motinos“ vaidmenį nereikia prie nieko taikytis. Galima kitiems primesti savo valią, skonį ir interesus, nesibaiminant, kad jos „infantilųjį“ kas nors pavilios. Kam reikalingas nesavarankiškas peraugęs vaikas? Su šiomis neigiamomis nuostatomis ir reikia padirbėti.

2. Mokykitės žiūrėti į vyrą kaip į lygiateisį partnerį, pasitikėti juo. Keiskite savo elgseną.

Liaukitės daryti viską už vyrą – spręsti jo problemas, aprūpinti jį, gailėti ir gelbėti nuo nemalonumų. Jis yra suaugęs ir pajėgus berniukas, galintis pasirūpinti ne tik savimi, bet ir jus apginti.

Paskirstykite įsipareigojimus namuose, prašykite jo pagalbos, įtraukite jį į problemų sprendimo procesus. Būkite jam ne motina, o mylima moterimi, kuriai reikia stipraus peties. Nebijokite žavėtis vyro talentais, pastebėkite jo privalumus ir nepamirškite dėkingumo. Leiskite jam išreikšti save, būti kitokiam, spręsti problemas savaip, nebijokite prarasti kontrolės. Ir liaukitės gailėtis vyro. Jūsų gailesčio jam nereikia – jam reikia meilės ir pagarbos, rašo portalas „Flytothesky“.

Kaip tik leisite vyrui atsiverti, parodyti save, pamatysite, kad santykiai su juo pasikeitė. Iš žiežulos ir isterikės jūs pavirsite geidžiama moterimi, dėl kurios jis galės leistis į bet kokius žygdarbius. Užsiimkite moteriškais darbais, o vyrui palikite jo reikalaus.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite