Angle down Atgal

Makabriška istorija Vilniuje: pradingo kraupaus nusikaltimo liudininkai

Praėjusių metų rugsėjį sostinėje įvykdytą žmogžudystę, lengvai galėjusią virsti dviguba, nagrinėjantis Vilniaus apygardos teismas susidūrė su kliūtimi – neprisišaukia dviejų liudininkų, turinčių papasakoti apie nusikaltimo detales.

Nužudymu kaltinamo 12 kartų teisto statybininko Aleksandro Bezuglovo (gim. 1979 m.) ir gyvo išlikusio nukentėjusiojo pasakojimai yra ganėtinai skurdūs, tad šie du liudytojai turėtų paaiškinti, kas išties vyko nusikaltimo metu.

Sunkus nusikaltimas buvo įvykdytas 2019 m. rugsėjo 28 d. S. Stanevičiaus gatvėje, A. Bezuglovui nužudžius vieną vyrą ir sužalojus septyniolikmetį vaikiną. Paauglys nuo vyro pabėgo, o vėliau, kieme rastas praeivių, perspėjo, kad jo draugas gali būti nužudytas.

Žudikas – šio buto nuomininkas A. Bezuglovas. Bylos duomenimis, vyras sunkiai apgirtusį, bejėgiškos būklės L. B. numetė ant grindų ir sudavė šešis smūgius rankomis ir kojomis. Tada keturis kartus dūrė peiliu į skruostą, nugarą ir juosmenį, taip nužudydamas pažįstamą vyrą.

Kiek vėliau A. Bezuglovas sumušė kartu su L. B. atvykusį paauglį, dūrė jam peiliu į kaklą.

Už bejėgiškos būklės aukos nužudymą A. Bezuglovui gresia laisvės atėmimas nuo 8 iki 20 metų. Tačiau teismui prieš paskiriant bausmę reikia išsiaiškinti, kas vyko nusikaltimo metu ir kas jį išprovokavo.

Pats A. Bezuglovas teigia, jog nužudymo aplinkybes sunkiai prisimena dėl girtumo, o išgyvenęs paauglys tuo metu, kai buvo nužudytas jo draugas, miegojo. Raktas į nusikaltimo aplinkybių išaiškinimą gali būti A. Bezuglovo draugas, nusikaltimo metu buvęs žudiko namuose, ir dar vienas asmuo. Tačiau pastarųjų dviejų liudininkų Vilniaus apygardos teismas jau nuo vasario pradžios negali prisikviesti į teismo posėdžius.

Kadangi liudininkai nesirodo, imtasi rimtesnių priemonių – į ateinančiomis savaitėmis įvyksiantį teismo posėdį vyrus turėtų pristatyti policija, jei tik pavyks juos surasti.

Nemiegojo kelias paras

Sausį prieš teismą stojęs A. Bezuglovas kaltę pripažįsta. Tačiau žudikas tikina, kad smurto protrūkį išprovokavo nukentėjusiųjų elgesys.

Vyras teigė, kad prieš nusikaltimą gėrė šalia Kalvarijų turgaus esančiame bare, buvo nemiegojęs kelias paras, jį slėgė gyvenimiški sunkumai. „Reikėjo tądien mokėti nuomą už butą. Pinigų neturėjau, bijojau, kad išmes iš buto“, – sakė vyras.

Pasak A. Bezuglovo, begeriant bare jam paskambino pažįstamas, informavęs, kad į minėtą butą atvyko jo pažįstamas L. B. ir kitas nukentėjusysis – jaunuoliai ieškojo buto šeimininko ir daužė daiktus.

„Man paskambino, sakė, kad atvažiavo žmonės pas mane, daužo viską, reikalauja manęs“, – pasakojo A. Bezuglovas.

Vyras teigė, kad galiausiai nuvyko į savo butą, kuriame rado nekviestus svečius ir betvarkę – sudaužytus indus, vazą, ant grindų besimėtančias nuorūkas.

„Parvažiavau namo, o ten – viskas išdaužyta. Butas nuomojamas, man reikėjo už jį mokėti.

L. B. bute sėdėjo, ėmė kolioti mane. Susinervinęs pradėjau mušti. Nelabai ką atsimenu, aptemo akyse. Atsimenu tik, kad traukiau peilį L. B. iš nugaros“, – pasakojo žudikas.

A. Bezuglovas teigė dėl girtumo nelabai atsimenantis tiek pačią žmogžudystę, tiek tai, ką veikė po to. „Išvažiavau iš namų, į tą patį barą. Kitą rytą atsibudau kažkokiam bute, nuėjau cigarečių pirkti“, – teigė per dieną išaiškintas ir sulaikytas žudikas.

Liepė valyti kilimą

Į kaklą sužalotas, tačiau rimtai nesužeistas septyniolikmetis teisme taip pat yra papasakojęs, kas, jo akimis, vyko lemtingąją rugsėjo 28-ąją. Paauglys pasakojo, kad tą dieną pasitiko kartu su L. B. – jaunuoliai rytą pradėjo ragaudami alkoholinius gėrimus, vėliau L. B. sugalvojo nuvykti pas A. Bezuglovą.

Paauglys teigė ne itin gerai pažinojęs A. Bezuglovą, tačiau prieš tai keletą kartų buvo jį matęs.

Jaunuoliai nusipirko dar alkoholinių gėrimų ir nuvyko į S. Stanevičiaus gatvę. A. Bezuglovo nebuvo namuose, tačiau juos įleido kitas gyventojas. Abu svečiai susėdo ant lovos ir ėmė vartoti atsineštą alkoholį, kol paauglys užmigo.

„Pabudau nuo garsaus rėkimo – rėkė Sania (A. Bezuglovas)“, – teisme pasakojo vaikinas. Anot nukentėjusiojo, pramerkęs akis jis pamatė, kad sužalotas draugas guli ant grindų, aplink pilna šukių, išversta peleninė.

„Jis buvo su baltu megztiniu. Visas megztinis buvo permirkęs krauju, – pasakojo nukentėjusysis. – Atsimenu, Sania liepė valyti kilimą, atnešė kibirą su vandeniu. Kai valiau kraują, judinau jį, bet jis nereagavo. Atsimenu nuo tos dalies, kad gavau į veidą du smūgius ir iš kojos gal keturis.“

Nukentėjusysis teigė dėl girtumo negalintis tiksliai prisiminti visos įvykių eigos. Neprisimenantis ir momento, kai sulaukė dūrio peiliu į kaklą. Nežinia, kuo viskas būtų pasibaigę, jei paauglys, ištaikęs progą, nebūtų pasprukęs.

„Pamačiau, kad jis stovi nusisukęs su draugu, nemato, todėl pabėgau pro duris“, – pasakojo nukentėjusysis.

Kieme paauglys sutiko šunį vedžiojusią moterį, kuri iškvietė greitąją pagalbą, pamačiusi, kad vaikinas sužeistas, jam pasidarė silpna. Paskui greitąją pagalbą atskubėjo ir policija.

Nors rodos, jog A. Bezuglovas užpuolė niekuo nenusikaltusius svečius, nukentėjusysis patvirtino, kad nužudytas draugas buvo suirzęs ir, jiems belaukiant buto šeimininko, jaukė namus.

„L. B. buvo susinervinęs, mėtė teliką. Sakiau, biški baik, padėjau teliką į vietą“, – pasakojo paauglys.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite