Angle down Atgal

Magiškas susitikimas su Daiva Molyte-Lukauskiene

Vykstant ilgamečiam Birštono ir Neringos savivaldybių bendradarbiavimui, spalio 25 d. bibliotekoje turėjome nepaprastai šviesų, jaukų susitikimą su pajūrio krašto rašytoja ir dailininke Daiva Molytė-Lukauskiene. Jos poezijos knygos pelnė ne vieną apdovanojimą, tarp jų ir Zigmo gėlės bei Ievos Simonaitytės literatūrinę premiją, o šiemet jos kūrybos kraitį papildė ir knyga vaikams.

Pajūrio krašto žmonės ją savinasi ir išdidžiai vadina pajūrio krašto poete, kas rodo, kad jos kūrybos laukas tampriai siejasi su šiuo kraštu, tačiau tiek intelektualiąja, jausmine, tiek buitine tematika jos kūryba yra universali ir artima kiekvienam žmogui. Rašytojos kūrybinė akis fiksuoja kasdienybę, veda netikėtas paraleles, pagauna emociją ir joje apsigyvena visa savo esybe, todėl skaitytojui leidžia išgyventi buvimo čia ir dabar jausmą.

Susitikimo metu autorė prisiminė savo kūrybinio kelią pradžią, kuriame ją lydėjo vaikų rašytojas Martynas Vainilaitis ir jo žmona dailininkė Sofija. Martynas Vainilaitis buvęs griežtas mokytojas, liepęs tik rimuoti, tačiau rašytoja Judita Vaičiūnaitė buvo ta, kuri pastebėjo, kad autorė gali rašyti ir baltosiomis eilėmis. Kalbėdama apie atvirumą rašant, prisipažino, kad kūryboje būna realių situacijų ir žmonių, tačiau stengiasi juos užmaskuoti, kad savęs neatpažintų.

Rašytoja Daiva Molytė-Lukauskienė pasakojo ir savo knygų atsiradimo istorijas, dėkojo Neringos savivaldybei už pasitikėjimą ir paramą joms išvystant dienos šviesą, skaitė eilėraščius, kurie atspindėjo kiekvienos jų nuotaiką ir spalvas. Skleidžiantis kūrybos klodams, pajutome magišką jos poezijos galią: klausant eilėraščio iš ciklo „Kuršininkų sakmės“, sukurto tarptautiniame Juodkrantės smėlio skulptūrų simpoziume 2019-ųjų birželį, ir skaitant žodžius „skambant bažnyčios varpams“, ėmė mušti Birštono Šv. Antano Paduviečio bažnyčios varpai. Šis netikėtas sutapimas paskatino prisiminti ir kitus paslaptingus nutikimus.

Pristačiusi knygą vaikams „Kaip kiras gintarus rinko“, kurioje pasakojama apie Baltijos gintaro susiformavimą, jo gaudymą, apdirbimą, papuošalų kūrimą, autorė susirinkusius nustebino smilkydama gintarą. Pasirodo, knygoje esame paslapčių, kurios nustebins ir suaugusius.

Vakaro pabaigoje susitikime dalyvavęs Birštono savivaldybės mero pavaduotojas Vytas Kederys dėkojo autorei už kūrybos įkvėptą stebuklą, už eiles apdovanojusias mūsų sielas lyg jūra gintarais krantą. Susitikime dalyvavo ir Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos direktorė Dalia Greičiutė, kuri padėkojo už širdingą priėmimą, pasidžiaugė puikiu vakaru.

Na, o pabaigai geroji žinia mūsų skaitytojams! Autorė bibliotekai dovanojo savo knygų, kurios laukia jūsų, mieli mūsų skaitytojai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite