Angle down Atgal

M. Stankūnas: per 7 dienas dėl koronaviruso Lietuvoje mirė 142 žmonės

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Visuomenės fakulteto profesorius Mindaugas Stankūnas teigia, kad per 7 dienas dėl koronaviruso Lietuvoje mirė 142 žmonės. LSMU profesorius pažymi, kad šiuo metu efektyvus viruso reprodukcinis rodiklis Lietuvoje vis dar yra 1,17, ir dėl to kaltas didelis gyventojų mobilumas.

„Per pastarąsias septynias dienas dėl koronaviruso Lietuvoje mirė 142 žmonės. Kalbėdamas Seimo auditorijoje, manau, nereikia pasakyti, kad šis skaičius labai artimas Seimo narių skaičiui. Galite tiesiog pasižvalgydami iš savo vietų matyti, kiek yra vietų, tiek per savaitę netekome žmonių dėl šios ligos. Nereikia savęs apgaudinėti, mes tikrai suprantame, kad šis skaičius dar tikrai didės ir turėsime liūdnos statistikos nemažai“, – sakė M. Stankūnas.

Pasak M. Satnkūno, kad virusas Lietuvoje būtų suvaldytas, efektyvus viruso reprodukcijos rodiklis turi siekti mažiau nei 1.

„Lietuvoje, kai lapkričio pradžioje paskelbėme pirmąsias karantino priemones, šis rodiklis siekė 1,5. 100 užsikrėtusių žmonių užkrėsdavo 150 naujų, ir mes tikrai matėme staigų atvejų didėjimą. Įvestos praėjusios Vyriausybės priemonės davė savo efektą ir matome, kad reprodukcijos dydis mažėjo iki 1. Vėliau buvo atšokimas ir dabar turime 1,17. Kad šis visuomenės sveikatos iššūkis būtų suvaldytas, mums reikia efektyvų reprodukcijos dydžio rodiklį numažinti žemiau 1. Kuo arčiau nulio, tuo pandemija greičiau mažės“, – Seimo nariams teigė LSMU profesorius.

Pasak jo, pandemijos ateities scenarijai nėra optimistiški.

„Bent iki sausio vidurio mes galime turėti apie 60 tūkst. atvejų, o tai reiškia, kad gydymo įstaigoms reikės per 3 tūkst. lovų, nes tiek bus hospitalizuojama žmonių. Šios dienos statistika, kas ketvirtas pacientas, kuris guli stacionare, yra COVID-19“, – teigia jis.

Profesorius teigia, kad reikia drausti mažus susibūrimus šeimos rate, uždaryti ugdymo įstaigas ir riboti asmenų vietinį judėjimą.

„Situaciją reikia kontroliuoti ir sumažinti vietas, kuriose virusas plinta. Gaila, kad NVSC renkama informacija nėra tobula ir mes daug dalykų nežinome, tačiau, sveikatos taryba pateikė statistiką, kur virusas labiausiai plinta. Pagrindinis virusas plitimas vyksta šeimoje, darbe, asmens sveikatos priežiūros įstaigose, slaugos įstaigose ir gydymo institucijose bei ugdymo įstaigose“, – sakė M. Stankūnas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite