Angle down Atgal

M. Kvietkauskas įteikė svarbiausius Kultūros ministerijos apdovanojimus

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas penktadienį įteikė svarbiausius ministerijos apdovanojimus. „Labai sveikinu visus šiandien įteikiamų Kultūros ministerijos apdovanojimų ir premijų laureatus. Man labai džiugu, kad mūsų kultūros spindesys šiemet toks ryškus“, – teigė ministras.

Garbės ženklai „Nešk savo šviesą ir tikėk“ šiemet atiteko tapytojui, grafikui, režisieriui Stasiui Eidrigevičiui, kompozitoriui Linui Rimšai, dirigentui, pedagogui Martynui Staškui, rašytojui, žurnalistui, redaktoriui, vertėjui Laimonui Iniui, „Kultūros barų“ vyriausiajai redaktorei Laimai Kanopkienei ir choreografei Leokadijai Dabužinskaitei.

Aukščiausias ministerijos skiriamas apdovanojimas įteikiamas Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiams už dešimties pastarųjų metų veiklą kultūros ir meno srityje.

Tuo pačiu įteiktos ir premijos už gautus svarbiausius tarptautinius apdovanojimus kultūros srityje.

Jos atiteko kūrybinei grupei, Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje pelniusiai „Auksinį liūtą“ už Lietuvos nacionaliniame paviljone pristatytą operą-performansą „Saulė ir jūra“.

Premiją pasidalino paviljono komisarė Rasa Antanavičiūtė, kuratorė Lucia Pietrouisti (Lučija Pjetrojusti), teatro ir kino režisierė, scenografė Rugilė Barzdžiukaitė, rašytoja, dramaturgė Vaiva Grainytė ir kompozitorė Lina Lapelytė.

Taip pat ši premija skirta dokumentinio filmo „Laiko tiltai“ kūrėjams, Šanchajaus tarptautiniame kino festivalyje laimėjusiems „Auksinės taurės“ apdovanojimą.

Premiją pasidalino kino režisieriai Kristine Briede (Kristinė Briedė) ir Audrius Stonys, prodiuseriai Uldis Cekulis (Uldis Čekulis), Algimantė Matelienė ir Arūnas Jonas Matelis.

Premijos dydis siekia 20 tūkst. eurų. Šios premijos bus įteiktos pirmą kartą.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite