Angle down Atgal

„Lukštietinėse“ – rimti ketinimai ir negirdėtos naujovės

Gausų miestų, miestelių ir kaimų švenčių sąrašą papildė dar viena – Lukštų kaimo (Juodupės sen.) gyventojai šeštadienį rinkosi į pirmąsias „Lukštietines“.

„Lukštietines“ sugalvota švęsti radus internete informacijos, kad antrąjį spalio penktadienį daugelyje šalių švenčiama Pasaulinė kiaušinių diena, o Lietuvoje ji nutylima galvojant, jog pakanka ir kiaušinių marginimo dienos – Velykų.

Lukštiečiai tokį suėjimą organizavo turėdami aiškų tikslą – jame reikia ne tik pasilinksminti, bet ir įprasminti kaimo pavadinimo kilmę, todėl viena užduočių buvo išrinkti riboženklį, kurį ateityje planuojama pastatyti netoli kelio ženklo, žyminčio Lukštų ribas. Bibliotekoje lukštiečių „teismui“ buvo pateikti Sigutės Šimanauskienės, Nerijaus Smalskio ir Igorio Sulejevo sugalvoti ir nupiešti Lukštų riboženklio eskizai. Balsuodami gyventojai išrinko I. Sulejevo siūlomą variantą, kuriame pavaizduota Lukštų bažnyčia, sėkmę nešančios ąžuolų gilės ir lapai bei užrašytas kaimo pavadinimas. Tačiau tai, ko gero, tik simbolinis, negalutinis sprendimas – bus tariamasi su urbanistikos specialistais ir atsižvelgta į tai, iš kokių medžiagų, kokiu būdu riboženklį pagaminti, kaip vizualiai įgyvendinti. Lukštiečiai neatmeta ir kitos minties – vienas iš sukurtų ženklų gali tapti kaimo emblema.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite