Angle down Atgal

Lukas Paškevičius: kas būtų, jei visoje Lietuvoje veiktų tokios sveikatos įstaigos?

Žurnalistas, radijo laidų vedėjas Lukas Paškevičius savo instagram paskyroje pasidalino įspūdžiais apie Santaros klinikų infekcinių ligų centrą, jo personalo darbą karantino metu bei įžvalgomis apie besitraukiantį koronavirusą. Jaunuolio teigimu, nepaisant vis dar siaučiančio viruso, jau būtų galima džiaugtis, kad susitelkusi bendruomenė įveikė iššūkius.

L. Paškevičius rašo, jog dėl naujojo viruso daugeliui teko atšaukti savo keliones ir įvairius planus, tačiau tai padaryti nebuvo sudėtinga, nes laiką galėjo skirti kitų tikslų įgyvendinimui: „Prieš 2 savaites turėjau būti Prancūzijoje, dar po mėnesio vykti į Švediją, bet... net nedvejodamas atšaukiau visas keliones ir jas tenka leisti namuose. Kartais pagalvoju, kad nėra jau taip ir blogai, daugiau laiko galima leisti sau, knygoms, šeimai ar pasivaikščiojimams gamtoje. Bet šiandien ne apie tai.. Šiek tiek daugiau nei prieš pusantro mėnesio man teko galimybė apsilankyti naujame Santaros klinikų infekcinių ligų centre“.

Jis pastebi, jog Santaros klinikose personalas su iššūkiais susitvarko puikiai, o ir pacientai lieka nustebę prieš metus duris atvėrusio centro kokybe.

„Tame, kuriame dabar yra labai daug sunkios būklės COVID-19 pacientų. Turėjau galimybę pabendrauti su pacientais ir personalu. Kiek teko lankytis ligoninėse asmeniniais ar darbo reikalais, niekada nemačiau tokių savo darbui atsidavusių gydytojų, seselių, aptrnaujančio personalo. Pacientai atsiliepė lygiai taip pat, sakė, kad dar niekur nematė tokios geros aparatūros, nesitikėjo tokios aukštos sveikatos įstaigos kokybės ir aptarnavimo. Kai kurie jų net užsiminė, kad jaučiasi lyg ne Lietuvoje. Bevažiuojant namo, aš susimąsčiau ir leidau sau pasvajoti. O kas būtų, jei visos būtų tokios sveikatos įstaigos Lietuvoje? Kas būtų, jei galėtume sutikti tik malonius gydytojus ir laimingus pacientus, kaip kad šiandien. Juk visi mokame mokesčius ir turėtume gauti tokias kokybiškas paslaugas“, - instagram paskyroje rašo L. Paškevičius.

Anot jaunuolio, reikia dėkoti, jog turime tokią susivienijusią bendruomenę ir daug geros valios žmonių: „Prasidėjus karantinui, teko sulaukti savo gerų bičiulių gydytojų - rezidentų skambučių ir laiškų apie tai, kad jiems neleidžiama naudotis reikiamomis apsaugos priemonėmis ar išvis, kad jie tokių vis dar negauna. Buvau sunerimęs dėl savo biučiulių ir kitų medikų. Galvojau, kaip galiu jiems padėti, be to, kad galėjau paremti kelis paramos fondus simbolinėmis sumomis. Ir galima pasidžiaugti, kad visų mūsų dėka šiandien situacija yra ženkliai pasikeitusi. Galim pasidžiaugti, kad visi susivienijom, kad turime tiek daug geros valios žmonių, savanorių, verslininkų. AČIŪ JUMS!“

„Šiandien prisiminus savo apsilankymą, norėčiau padėkoti dar kartą visiems Lietuvos medikams ir pagalbiniam personalui už tai, ką jie kasdien daro. Pacientams norėtųsi palinkėti sveikatos, o visiems kitiems supratingumo! Kartu mes galime nugalėti šį virusą!“, - dėkoja jaunuolis ir tikisi, jog virusas greitu metu apleis Lietuvą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite