Angle down Atgal

Lubiniai šviestuvai Jūsų namuose: nuo A iki Ž

Daugelis žmonių neįvertina apšvietimo svarbos namuose. Nors specialistai tvirtina, kad geras apšvietimas gali visiškai pakoreguoti namų aplinką, visgi daugelis žmonių ieškodami šviestuvo per daug neįvertina nei jo stiliaus, nei kokią šviesą jis skleidžia. Visgi tiek lubiniai šviestuvai, tiek kabinami ant sienų arba stovimi gali net ir labai atsibodusiam interjerui suteikti naują gyvenimą. Svarbiausia žinoti, koks labiausiai tinka konkrečiai Jūsų atveju.

Jei stinga idėjų namams, daug lubinių šviestuvų idėjų rasite čia.

Lubiniai šviestuvai – patalpos apšvietimo dalis

Lubiniai šviestuvai yra patys pagrindiniai šviesos šaltiniai patalpoje. Greta jų reikia derinti kitus, kurie sukuria išskirtinę atmosferą, padeda apšviesti patalpos kampus, suteikti jiems funkcionalumą: vieta skaitymui, rašymui ir pan. Apšvietimo skaidymas reikalingas ir labai naudingas, tačiau bet kuriuo atveju ant lubų turi kabėti pats pagrindinis šviestuvas.

Jeigu norite, kad kambaryje vyrautų atitinkama nuotaika – rekomenduojame įsigyti dekoratyvinius šviestuvus. Dažnai jų gaubtai suteikia rausvą, melsvą ar kitos spalvos apšvietimą. Tiesa, ir pats šviestuvas dažniausiai būna tikra interjero puošmena. Renkantis labai neįprastus šviestuvus rekomenduojame juos atidžiai derinti prie patalpoje kuriamo interjero. Ypač tokiu atveju, jeigu šviestuvai montuojami neįprastose vietose kaip grindys arba niša.

Renkantis apšvietimą labai svarbu pasirinkti ir atitinkamo galingumo lemputes. Svarbiausias yra cokolis, kuris tinka konkrečiai lemputei, o galingumo pasirinkimas labai platus. Visgi dažnai ant pačios lempos pakuotės yra nurodyta, kokio galingumo lemputės labiausiai rekomenduojamos.

Kaip sumažinti investicijas, skirtas apšvietimui?

Apšvietimas – didelis žingsnis elektros taupymo link. Apskaičiuota, kad apie 15 procentų elektros išlaidų sudaro investicijos į apšvietimą. Tai yra gana normalu. Juk ir mes patys teigiame, kad kambaryje negali būti tik viena apšvietimo sistema. Norint, kad patalpa būtų funkcionali – reikia kelių skirtingų šviestuvų. Žinoma, nebūtina visų sujungti vienu metu. Tačiau dėl prasto Lietuvos klimato ir nuolatinės tamsos daugelis žmonių linkę palikti įjungtą apšvietimą namuose ištisą parą. Tai lemia, kad skaitliukas sukasi ir vainikuoja Jus didelėmis išlaidomis už elektrą.

  • Siekiant sumažinti investicijas apšvietimui – rekomenduojame naudoti vietinį apšvietimą. Tiesa, lubiniai šviestuvai vis tiek reikalingi kiekvienoje patalpoje, tačiau nebūtina jų visą laiką laikyti įjungtų. Kad akys nepervargtų atliekant tam tikrus darbus – naudokite apšvietimus, kurie yra skirti konkrečiam taškui apšviesti: stalinės lempos, dūmų surinkimo apšvietimas, rašomojo stalo, spintos apšvietimas ir panašiai. Dažniausiai mažesni šviestuvai reikalauja ir mažiau energijos. Juolab jiems dažniausiai naudojamos silpnesnės lemputės.
  • Žinoma, vienas pagrindinių taupymo būdų yra taupiųjų lempučių naudojimas. Iki šiol kalbant apie šias lemputes dažniausiai kyla diskusijos, kadangi vieni sutinka, kad jos tikrai padeda sutaupyti, tuo tarpu kiti ginčijasi, ar tai nėra tik paprasčiausia iliuzija. Sakoma, kad jos padeda sunaudoti iki 4-5 kartų mažiau elektros energijos. Tiesa, pačios lemputės kainuoja brangiau nei įprastos. Jeigu Jūsų namuose yra daug įvairių apšvietimo būdų – tokiu atveju įsigiję taupiąsias lemputes rezultatą tikrai pajausite.
  • Elektrą taupančios lemputės netinka vonios kambaryje, kadangi jos „bijo“ drėgmės. Lempučių vamzdeliai yra pripildyti kenksmingos medžiagos, todėl baigus naudoti lemputes būtina jas išmesti į specializuotus konteinerius.

Sutaupyti galite pasirinkdami ir paprasčiausiai pigesnes lempas. Juk tie patys lubiniai šviestuvai yra labai skirtingi. Galima atrasti labai paprastus ir labai pigius bei unikalaus dizaino, tačiau turinčius neblogą kainą. Viskas remiasi į Jūsų poreikius bei galimybes.

Lubiniai šviestuvai: kaip dekoruoti lubų fasadus?

Lubiniai šviestuvai ne tik padeda tamsiuoju paros metu matyti, kas vyksta aplinkui, tačiau taip pat ir padėti sukurti išskirtinį stilių. Ne veltui šiuo metu rinkoje egzistuoja toks platus įvairiausių šviestuvų pasirinkimas. Pagal savo poreikius galite atrasti tokius, kurie labiausiai tinka klasikinio stiliaus patalpoje, ir tokius, kurie puikiai atrodys minimalistinio stiliaus moderniame kambaryje.

  • Lubiniai šviestuvai gali būti ne tik įmontuojami į lubas, tačiau ir pakabinami. Nusprendus, kad Jums labiausiai tinka pakabinamas šviestuvas, kadangi lubos yra užtektinai aukštos – galima įsigyti tokį, kurio kabinamoji „viela“ yra kuo nors išskirtinė. Pavyzdžiui, puikiai atrodys spyruokle susisukusi kabinamoji priemonė.
  • Jeigu nusprendėte, kad Jums labiausiai tinka įmontuojami lubiniai šviestuvai ir namuose kuriate klasikinį interjerą – pasinaudokite anksčiau populiariu puošybos elementu. Aplink šviestuvus dekoruokite apvadus, kurie gali būti raštuoti, ryškūs…. Žinoma, tokiam darbui atlikti reikia specialisto.
  • Bandykite suderinti lubų ir šviestuvo spalvą. Ypač tokiu atveju, jeigu nuspręsite, kad gražiausiai atrodys keli nedideli šviestuvai ant lubų. Pavyzdžiui, lubos gali būti tamsiai mėlynos spalvos (tamsios spalvos mažina erdvę, tad jas rinkitės tik tokiu atveju, jeigu kambario patalpa yra didelė, lubos aukštos). Lubose dekoruojami lubiniai šviestuvai gali būti auksinės spalvos ir sklindanti šviesa būti balkšva. Tokiu atveju ant lubų esantys šviestuvai atrodys tarsi žvaigždės. Tai gana elegantiškas ir prabangus pasirinkimas. Pasirinkite nelabai galingas lemputes. Tuomet būtinas ir tikslinis apšvietimas, pavyzdžiui, toršeras, kuris apšvies erdvę greta fotelių.

Paprasčiausi lubiniai šviestuvai gali visiškai pakeisti seną kambarį, kurio dizainas Jums yra atsibodęs. Svarbiausia šviestuvus derinti prie bendro namų interjero. Jie kur kas svarbesnis akcentas, nei galėjote pagalvoti.

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite