Angle down Atgal

Ligoninėje lankėsi socialinio darbo studijų magistrantės iš Ukrainos

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje lankėsi Kijevo (Ukraina) atvirojo tarptautinio žmogiškosios raidos universiteto „Ukraina“ socialinio darbo studijų programos studentės. Ukrainos studentės domėjosi socialinio darbuotojo darbu ligoninėje, lankėsi Skubiosios pagalbos-priėmimo skyriuje, kur ir prasideda socialinio darbuotojo veikla.

Ligoninės socialinė darbuotoja Rita Budvydienė papasakojo magistro studijų studentėms apie ligoninėje vykdomą socialinį darbą, jo funkcijas ir metodus. Ukrainos ligoninėje ši veikla dar netaikoma, todėl studentės daug klausinėjo apie galimybes padėti į ligoninę patekusiam žmogui, kuris neturi namų ar artimųjų, pragyvenimo šaltinio ar asmens dokumentų ar patekęs į krizinę situaciją. Skubiosios pagalbos-priėmimo skyriaus skubiosios medicinos gydytojas Marius Ellikas pakvietė Ukrainos studentes susipažinti su šios skyriaus darbu, kur prasideda ne tik ligonio kelias gydymo įstaigoje, bet ir socialinio darbuotojo darbo su pacientu pradžia. Studentės apsilankė iš dviejų dalių susidedančiame ligoninės priimamajame. Prie kabinetų durų eilės laukiantys pacientai – lengvesnių būklių ligoniai, tad socialinių darbuotojų pagalbos jiems prireikia rečiau.

Per parą į skyrių kreipiasi per 200 pacientų. Visą parą pacientų srautus skirsto registratūros bendrosios praktikos slaugytoja. Pacientas nukreipiamas pagal profilį: terapeuto, chirurgo ar traumatologo apžiūrai.

Priimami planiniai ir skubios būklės pacientai. Pirmiausia apžiūrimi sunkiausios būklės pacientai. Atliekamos pagal poreikį: kardiogramos, rentgenogramos, kraujo tyrimai. Stebėjimo poste gali būti lašinamos lašinės infuzijos.

Skyriuje įrengtas manipuliacijų kabinetas, chirurgijos kabinetas, reanimacijos palata, registratūra.

Tuo atveju, kai į skyrių patekęs pacientas neturi dokumentų ar artimųjų, pranešama socialiniam darbuotojui, kuris ir imasi reikiamų veiksmų, spręsti socialines problemas. Kai pacientas, patekęs į krizinę situaciją, paguldomas į ligoninę, socialinis darbuotojas tarpininkauja ir atstovauja jam, sprendžiant socialines problemas, kol šis išvyksta iš gydymo įstaigos.

Socialinio darbo magistrų studijų studentės iš Ukrainos apsilankė ligoninės Patologinės anatomijos skyriaus mikrobiologinių preparatų archyve, kuriame nuo 1957 metų saugomi buvusių pacientų organai, pažeisti blogų gyvenimo įpročių. Ukrainos studentės ypač domėjosi širdies, plaučių patologijomis, naujagimių patologija. Išsaugoti ir išskirtiniai onkologinių ligų pažeisti įvairūs organai.

Tai, ką teko pamatyti, lankantis Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, magistrantėms iš Ukrainos paliko niekur nematytų, išskirtinių medikų veiklos galimybių įspūdį, sužavėjo modernus medikų darbas bei įvairiapusė socialinių darbuotojų veikla daugiaprofilinėje gydymo įstaigoje. Nors iki šiol Ukrainos ligoninėse neteikiamos socialinio darbuotojo paslaugos, būsimosios darbuotojos neabejoja, kad šis darbas labai svarbus ir reikalingas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite