Angle down Atgal

Ligitai Girskienei – Česlovo Kudabos premija

Birželio penktąją, Pasaulinę aplinkos dieną, tradiciškai paskelbta, kas pelnė Aplinkos ministerijos Česlovo Kudabos premiją. Šiemet ji skirta aktyviai uostamiesčio visuomenininkei, asociacijos „Klaipėdos Marių bendruomenė“ vadovei Ligitai Girskienei.

Premijai buvo pasiūlyti penki kandidatai. „Ligita Girskienė išrinkta už itin aktyvią ir visuomenei naudingą veiklą atkakliai ir ryžtingai kovojant su aplinkos tarša. Jos pavardė po šalį sudrebinusio vadinamojo „Grigeo Klaipėda“ skandalo tapo žinoma visoje Lietuvoje. Tai Ligita Girskienė kartu su kitais aktyviais Klaipėdos miesto ir rajono visuomenininkais iškėlė versiją prokurorams apie galimą nusikalstamą Kuršių marių taršą nuotekomis iš UAB „Grigeo Klaipėda“, – Aplinkos ministerijos pranešime cituojamas vertinimo komisijos pirmininkas, aplinkos ministro patarėjas Justas Jaskonis,

„Džiaugiuosi kolegės Ligitos Girskienės įvertinimu, matydamas jos asmenyje ir visos Klaipėdos miesto bendruomenės kovos su tarša įvertinimą. Kovoje už švarų miestą, už saugią ir sveiką jo aplinką negali būti nei pozicijos, nei opozicijos. Drąsiai sakau – esame toje pačioje barikadų pusėje, turime vieną siekį, dėl kurio turime suvienyti jėgas. Nors Aplinkos ministerijos apdovanojimas yra skirtas asmeniškai Ligitai, bet tuo pačiu tai – apdovanojimas visai bendruomenei, kurią ji savo ilgamečių pastangų ir veiklos dėka sutelkė bendram tikslui, – sakė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, sveikindamas laureatę, Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narę.

Visuomeninėje veikloje Ligita Girskienė aktyviai dalyvauja jau dešimtmetį, ketvirtus metus vadovauja asociacijai „Klaipėdos Marių bendruomenė“, yra išrinkta miesto savivaldybės tarybos nare. Ji buvo viena iš iniciatorių, kurie prieš dvejus metus kreipėsi į Vyriausybę ir paprašė sudaryti darbo grupę taršos problemoms Klaipėdoje tirti ir spręsti, pati aktyviai dalyvavo darbo grupės, kuri ruošė aplinkosaugos reikalavimus griežtinančių teisės aktų pakeitimus, veikloje. Kovai su tarša uostamiestyje Ligita Girskienė skiria ne tik savo pastangas, bet ir telkia bendruomenę, organizuoja mitingus, renka gyventojų parašus.

Ligita Girskienė – keturioliktoji Česlovo Kudabos premijos laureatė.

Ši premija skiriama kas dveji metai šalies visuomeninėms ir kitoms nevyriausybinėms organizacijoms arba jų nariams, kitiems asmenims už aktyvią ir naudingą visuomeninę veiklą arba reikšmingus darbus aplinkos formavimo ir apsaugos srityje.

Pirmasis šią premiją, kai ji buvo pavadinta Česlovo Kudabos vardu, 1998 m. pelnė Dzūkijos nacionalinio parko ekologas, rašytojas Henrikas Gudavičius, 2000 m. – buvęs mokytojas Aleksandras Žalys, 2002 m. – tuometis Vilniaus universiteto Botanikos sodo direktorius Evaldas Navys ir „Tėviškės gamtos“ vyriausiasis redaktorius Juozas Stasinas, 2004 m. – televizijos žurnalistė Dalia Juočerytė ir mokytojas Valentinas Padriezas, 2006 m. – rašytojas Gediminas Isokas, 2008 m. – gamtininkas, rašytojas Selemonas Paltanavičius, 2010 m. – gamtininkas prof. Ričardas Kazlauskas, 2012 m. – Gamtos bičiulių asociacijos prezidentas prof. Algirdas Stanaitis, 2014 m. – savaitraščio „Žaliasis pasaulis“ vyriausias redaktorius Augustas Uktveris, 2016 m. – dr. Algirdas Knystautas, judėjimo „Už gamtą“ vadovas, 2018 m. – ornitologas dr. Eugenijus Drobelis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite