Angle down Atgal

Lietuvos socialinių mokslų centras nori didesnio finansavimo

Lietuvos socialinių mokslų centrui siekiant didesnio finansavimo, parlamentarai sako, kad daugiau lėšų būtų galima suplanuoti, bet ne kitais metais. 

Iš biudžeto išlaikomo centro direktoriaus pavaduotoja Rasa Malnikienė sako, kad socialinių mokslų krypties mokslininkai Lietuvoje finansuojami gerokai blogiau negu kitų mokslų. 

Jos teigimu, vienam šio centro mokslininkui tyrimams skiriama pusantro karto mažesnis finansavimas negu vidutiniškai Lietuvoje arba dukart mažiau negu technologiniams mokslams. 

„Tokia susiklosčiusi istorinė bėda. (...) Keičiasi ministrai, keičiasi Seimai, o problema nesprendžiama“, – šią savaitę Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete teigė R. Malnikienė.  

Centro vyresniojo mokslo darbuotojo Virgilijaus Skulskio teigimu, centrui trūksta 3,5-4,5 mln. eurų – tokiu atveju vieno tyrėjo išlaikymas kainuotų 19 tūkst. eurų per metus.   

Anot R. Malnikienės, negaunant didesnio finansavimo, nepavyks išsaugoti specialistų.  

JI BNS nurodė, kad dėl lėšų trūkumo centras turi ribotas galimybes savarankiškai organizuoti ir finansuoti tyrimus, aktyviau viešinti jų rezultatus, taip pat negali aktyviai dalyvauti rengiant valstybės valdymo sprendimus. 

Konservatorių frakcijos narys Justas Džiugelis sako, kad didesnio finansavimo būtina ieškoti. 

„Nuo kitų metų padirbėti, kad 2024 metais tas poreikis būtų numatytas“, – komiteto posėdyje teigė jis, reaguodamas į tai, kad 2024 metais centui nebebus skiriamas toks finansavimas, koks yra dabar. 

V. Skulskis BNS nurodė, kad 2021 metais valstybės biudžeto asignavimai įstaigai siekė 2,186 mln. eurų, o 2022 metais numatyta 2,313 mln. eurų.  

Pertvarkius tris socialinių mokslų tyrimų institutus – Ekonomikos ir kaimo vystymo, Sociologijos bei Teisės – centras pradėjo veikti nuo 2021-ųjų. Vyriausybė jam yra iškėlusi uždavinį pagerinti socialinių tyrimų kokybę ir padidinti integraciją į tarptautinę mokslo erdvę. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite