Angle down Atgal

Lietuvos šeimas subūrė jubiliejinė Šeimų šventė

Krašto ir visos Lietuvos šeimos bei kiti tikintieji sekmadienį rinkosi Šiauliuose. Šiaulių arenoje vyko tradicinė, jau 20-oji Šiaulių vyskupijos šeimų šventė.

Šventąsias Mišias aukojo apaštalinis nuncijus arkivyskupas Petaras Rajičius, Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, kiti šalies bažnyčios hierarchai ir Šiaulių vyskupijos kunigai. Mišiose giedojo Vilniaus šv. Jonų bažnyčios gospelo choras. Apie šeimų tarpusavio santykius ir namų bažnyčią išraiškingai pasakojo svečias iš JAV kunigas Leo.

Tūkstančius šiauliečių, svečių iš kitų Lietuvos regionų ir net užsienio sukvietė puikus šeimų ir tarpusavio santykių stiprinimo renginys „Aš esu gyvybės duona“. Jubiliejinės Šeimų šventės Mišias aukojo naujasis Šventojo Sosto atstovas, apaštalinis nuncijus Lietuvai arkivyskupas Petaras Rajičius. Nors į tarnybą mūsų šalyje Šventojo Tėvo Pranciškaus buvo paskirtas tik prieš gerą pusmetį, arkivyskupas meldėsi ir pamokslą sakė lietuviškai. Kartu su nuncijumi prie šventės altoriaus mišių auką aukojo Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas, Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, kiti aukščiausi bažnyčios hierarchai ir kunigai iš Šiaulių vyskupijos parapijų.

Bene gražiausia ir jautria pamaldų kulminacija tapo sutuoktinių santuokos įžadų atnaujinimo ceremonija, kuriai vadovavo Eugenijus Bartulis. Daugybė porų vienu metu su jauduliu balse ir ašaromis akyse kartojo priesaiką, kurią pirmą kartą ištarė savo vestuvių dieną.

Šiaulių vyskupas taip pat palaimino kryžių, prie kurio melsis šių metų vasarą į Šiaulius susirinksiantis šalies jaunimas. Birželio 26–28 dienomis Šiauliai taps Lietuvos jaunimo dienų sostine, o iki to laiko kryžius keliaus po Šiaulių vyskupijos parapijas, prie jo bus meldžiamasi už šalies jaunimą.

Šventės liturgiją muzikos garsais papuošė Vilniaus šv. Jonų bažnyčios gospelo choras. Nepaisant to, kad Lietuvos bažnyčiose gospelo giesmės yra nelabai įprastos ir girdimos labai retai, profesionalus, nuoširdus ir itin išraiškingas atlikimas pelnė kolektyvui daug klausytojų simpatijų.

Šventose Mišiose dalyvavo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas su žmona, kiti Šiaulių regiono savivaldybių vadovai, Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, Šiaulių krašto bičiulių parlamentinės grupės pirmininkas Stasys Tumėnas, kiti Seimo nariai, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Pasibaigus pamaldoms, scenoje buvęs altorius buvo transformuotas į tikrų tikriausią virtuvę, kurioje šeimininkauti ėmė šventės svečias, charizmatiškasis katalikų kunigas Leo Patalinghug`as iš JAV. Garsus TV kulinarinės laidos vedėjas ko ne kiekviename maisto gaminimo rutinos veiksme rasdavo sąsajų su kasdieniu gyvenimu, kylančiomis tarpusavio bendravimo problemomis, jų sprendimo būdais.

„Matote, pjaustau svogūnus ir neverkiu, bet ne dėl to, kad esu pašvęstasis, tiesiog čia daug erdvės, o aš laikau veidą kuo toliau nuo jų. Taip ir su problemomis, jei būsime į jas įbedę nosį – dažnai norėsis verkti. Atidarykite langą, įleiskite oro, tarsi iš toliau pažvelgę, iš naujo įvertinkite situaciją. Gal pasirodys, kad ne taip viskas ir sudėtinga, o gal pamatysite galimus sprendimus“, – profesionaliais judesiais smulkindamas daržoves samprotavo tėvas Leo.

Pasak garsaus kulinaro ir dvasininko, bendras šeimos stalas ir gaminimo, dalijimosi maistu tradicija šeimos kasdienybei suteikia daugiau artumo ir bendrystės. Leo Patalinghug`as, nestokodamas humoro, dalijosi savo įžvalgomis apie vyrų ir žmonų santykius, tėvų ir vaikų sutarimą, apie namų bažnyčios kūrimą.

Pagamintą maistą, žinomo šiauliečio virtuvės šefo Algirdo padedamas, Leo padalijo į lauknešėlius, kuriuos vyskupai perdavė loterijos būdu išrinktiems šventės dalyviams.

Įspūdingą renginį užbaigė šventės globėjo Šiaulių vyskupo Eugenijaus Bartulio mėgstama giesmė „Glory, glory aleliuja“. Ją kartu giedojo gospelo choras ir visi šventės dalyviai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite