Angle down Atgal

Lietuvos savivaldybių indeksas: kaip įvertintas Ukmergės rajonas?

Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbė 2019 metų Lietuvos savivaldybių indeksą. Kaip ir kasmet skelbiami du indeksai – šešių didžiųjų pagal gyventojų tankį ir 54 mažųjų savivaldybių. Jau devintus metus skelbiamas reitingas sudaromas pagal gyventojams ir investuotojams svarbiausias sritis, kur sprendimus priima savivaldybės, pavyzdžiui, vertinama ekonominė, socialinė situacija, savivaldybei priklausiusio turto valdymas. Kaip šiemet įvertintas Ukmergės rajonas?

Ukmergės rajono savivaldybei šiemet skirta 36-39 vietos mažųjų savivaldybių indekse (51 balas iš 100). Ji šiomis vietomis dalijasi su Anykščių r., Jonavos r. Ir Joniškio r. savivaldybėmis.

Ukmergės r. pateko tarp dešimties geriausiai įvertintų savivaldybių Biudžeto” srityje. Ukmergė, palyginti su mažųjų savivaldybių vidurkiu, atsilieka „Transporto“, „Švietimo”, „Sveikatos ir socialinės rūpybos”, „Mokesčių“ ir „Turto valdymo“ srityse.

Ukmergės r. savivaldybė gerai įvertinta „Biudžeto” srityje, nes savivaldybė nevykdė vidaus sandorių, administracijos išlaikymui reikėjo skirti tik 5,8 proc. išlaidų (palyginti su 8 proc. vidurkiu).

Administracija buvo sąlyginai maža. Tūkstančiui gyventojų teko 6,3 darbuotojo, palyginti su 7,6 vidurkiu. Tai nesutrukdė 99,4 proc. gyventojų prašymų išnagrinėti laiku. „Mokesčių” srityje prasčiau įvertinti aukštesni nei vidutiniai nekilnojamo tur-to, žemės mokesčių tarifai. Verslo liudijimų kaina siekė 141 eurą, kai vidutiniškai mažosiose savivaldybėse už juos teko mokėti 96 eurus. Vidutinis žemės mokesčio tarifas siekė 1,43 proc. – daugiau nei mažųjų savivaldybių vidurkis (0,98 proc.).

Ukmergės r. veikiančių ūkio subjektų, verslo liudijimų ir išduotų statybos leidimų skaičius, tenkantis tūkstančiui gyventojų buvo mažesnis nei vidutinis. Tik investiciniai rodikliai buvo šiek tiek geresni. 2017 m. savivaldybėje buvo 59,3 mln. eurų tiesioginių užsienio investicijų (vienam gyventojui teko 1 725 eurai tiesioginių užsienio investicijų – daugiau nei vidutiniškai tarp mažųjų savivaldybių (1 251 eurai)).

2017 m. Ukmergės r. materialinių investicijų buvo 41,7 mln. (vienam gyventojui teko tik 1 200 eurų, palyginti su 1 423 eurų vidurkiu). „Komunalinių paslaugų” srities įvertinimą būtų galima pagerinti įsileidus daugiau privataus sektoriaus dalyvių į atliekų išvežimo, centralizuotos šilumos tiekimo ir daugiabučių administravimo veiklą. Ypač, kai centralizuotos šilumos tiekimo įmonė dirbo nuostolingai.

Daugiau informacijos apie savo savivaldybę rasite čia.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite