Angle down Atgal

Lietuvos rinktinės treneris D. Adomaitis: žaidėjai yra labai ambicingi

Po antrosios pergalės 2019 metų pasaulio krepšinio čempionato atrankos turnyre Lietuvos rinktinės treneris Dainius Adomaitis džiaugėsi savo auklėtinių atsidavimu.

Sekmadienį mūsiškiai Klaipėdoje 75:55 (13:17; 25:8; 18:14; 19:16) nugalėjo Lenkijos komandą. Prieš tai - penktadienį - lietuviai svečiuose 99:61 sutriuškino Kosovo krepšininkus.

„Parodėme, kad nesame antra ar trečia rinktinė. Esame pirma rinktinė ir turime daug ambicijų“, - po rungtynių su Lenkija sakė 18 taškų pelnęs Eimantas Bendžius.

„Noriu padėkoti fanams, kuriems net 2000 kilometrų nėra kliūtis. Buvo malonu Kosove girdėti lietuviškas skanduotes, o atmosfera Klaipėdoje fantastiška kaip visada. Ačiū fanams už „dopingą“ ir energijos pliūpsnį, kurį davė žaidėjams, kai reikėjo to. Neskaitant tų pirmų dešimt minučių, kai nekontroliavome rungtynių tempo padarydami septynias klaidas, po to 30 minučių gynyboje atidirbome ir tikrai buvo labai geros rungtynės. Man svarbiausia, kaip treneriui, kad jeigu kažkas tavęs nevertina tu išeini į aikštelę ir tai įrodai. Žaidėjai yra labai ambicingi ir tai matėsi per rungtynes. Ar matėte nors vieną kamuolį, gulintį ant žemės be kovos? Tai Arnas Butkevičius gulėjo ant žemės ir kovėsi dėl kamuolio, tai Eimantas Bendžius ar Evaldas Kairys. Šiame atrankos lange nebuvo nei vieno žaidėjo, kurio aš turėjau prašyti kažko, kad atvažiuotų į rinktinę. Aš tik paskambinau visi neišklausę sakė - treneri aš būsiu“, - žaidėjų ambicijomis džiaugėsi D. Adomaitis.

Lenkijos komandos treneris amerikietis Maikas Teirolas (Mike Taylor) po rungtynių pripažino lietuvių pranašumą.

„Mes tikėjomės tikrai sunkių rungtynių. Žinome, kokia gera Lietuvos komanda ir nesvarbu, kokie žaidėjai žaidžia joje. Žaidėjams prieš rungtynes sakiau, kad žaisime ne prieš pavardes, kokie žaidėjai atvažiavo ar neatvažiavo į rinktinę, o prieš lietuvišką krepšinio mokyklą“, - kalbėjo M. Teiloras.

Kitas rungtynes lietuviai žais kitų metų vasario 23 dieną išvykoje su Vengrijos komanda.

Pasaulio čempionato Europos zonos atrankos varžybose dalyvauja 32 rinktinės, suskirstytos į aštuonias grupes. Į antrąjį etapą pateks po tris geriausias grupių ekipas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite