Angle down Atgal

Lietuvos regbio rinktinė pranoko Liuksemburgo komandą

Lietuvos regbio rinktinė šeštadienį Panevėžyje vykusiose Europos čempionato "Conference 1" diviziono Šiaurės konferencijos rungtynėse 24:12 (12:9) nugalėjo Liuksemburgo komandą.

Lietuvos rinktinė sėkmingiau pradėjo rungtynes ir po Dovydo Taujansko rezultatyvios atakos išsiveržė į priekį 7:0. Vis dėlto susižaidimo stoka kišo koją lietuviams pirmajame kėlinyje ir mūsiškių pražangas varžovai išnaudojo tiksliais baudos smūgiais. Po trijų tikslių smūgių Liuksemburgas išsiveržė į priekį 9:7. Dar prieš rungtynių pertrauką lietuviams persvarą sugrąžino Darius Vaitkevičius.

Antrojo kėlinio pradžioje varžovai išlygino rezultatą 12:12, bet tuomet aikštėje ėmė dominuoti lietuviai. Komandos veteranas ir apie karjeros rinktinę pabaigą užsiminęs Mindaugas Misevičius prispaudė kamuolį įskaitiniame varžovų plote, vėliau tą patį padarė ir Domantas Tautkus. Du taškus realizacijos smūgiu pridėjo jaunasis Alanas Alasauskis ir Lietuva iškovojo užtikrintą pergalę.

Pirmą pergalę atstovaudamas Lietuvos rinktinei iškovojo Italijoje rungtyniaujantis Mantvydas Tveraga. Po rungtynių jis džiaugėsi, kad pirmąją pergalę jis iškovojo žaisdamas Lietuvoje.

"Man didelė garbė iškovoti pirmą pergalę namuose, prie savų žiūrovų. Tai pirmas mažas žingsnis visai komandai į priekį. Pergalę lėmė didelis noras. Pirmas kėlinys nebuvo geras, bet per pertrauką pakalbėjome ir antroje rungtynių dalyje žaidėme su didesne energija. Oras žaisti netrukdė, galvojome, kad jis bus prastesnis", - sakė M. Tveraga, pridūręs, kad žada padėti Lietuvai ir kitose rungtynėse.

"Emocijos dvipusės. Žaidimo kokybė nebuvo pati geriausia. To ir tikėjomės, nes pasiruošimo metu neturėjome draugiškų rungtynių, tai susižaidimo trūko. Pirmajame kėlinyje turėjome problemų su traumomis, gavome geltoną kortelę, iš to viskas ir susidėjo. Svarbiausia, kad laimėjome, - kalbėjo Lietuvos rinktinės treneris Gediminas Marcišauskas. - Net neabejojau, kad lūžis įvyks. Mums prireikė laiko, kad įsivažiuotume".

Šiose rungtynėse Lietuvos rinktinei atstovavo daug jaunų žaidėjų, kurie pakeitė negalėjusius atvykti keletą profesionalių Lietuvos regbininkų iš užsienio.

"Jaunimo žaidimą vertinu teigiamai. Visi debiutantai sužaidė gerai, rado savo vietą. Dabar žiūrėsime, kokia žaidėjų būklė, lauksime prisijungsiančių keleto kitų žaidėjų. Švedija mums yra tikrai įveikiama, bet žaisime išvykoje, todėl bus nelengva", - pridūrė G. Marcišauskas.

9 taškus per tris mačus surinkę lietuviai turnyro lentelėje pakilo į antrąją vietą, o 1 tašką pelnęs Liuksemburgas yra penktas.

Kitas rungtynes lietuviai žais gegužės 6 dieną išvykoje su Švedijos regbininkais.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite