Angle down Atgal

Lietuvos regbininkai stos į kovą su Liuksemburgo komanda

Lietuvos regbio rinktinės šį pavasarį laukia du paskutiniai išbandymai Europos regbio čempionato „Conference 1“ diviziono Šiaurės konferencijos turnyre. Jau šį šeštadienį Panevėžio Aukštaitijos stadione Lietuvos regbininkai išmėgins jėgas su Liuksemburgo komanda. Apie pasiruošimą, intensyvias treniruotes bei iškilusius sunkumus mintimis dalijasi Lietuvos regbio rinktinės treneriai, žaidėjai bei generalinis sekretorius.

Lietuvos regbininkai pastarąsias dvi savaites treniruojasi Šiauliuose. Nors pasiruošimas varžyboms esą vyksta sklandžiai, intensyvios treniruotės atsipalaiduoti neleidžia. Pasak Lietuvos regbio federacijos generalinio sekretoriaus Irmanto Kukulskio, artėjantys susirėmimai su varžovais – labai svarbūs: „Mums šitos rungtynės labai svarbios, kaip ir turbūt kiekvienos iš likusių – su Liuksemburgu ir Švedija. Svarbios tuo, kad mes šiandien esame iš penkių komandų ketvirtoje vietoje. Turime tik vieną pralaimėjimą Čekijos komandai.“

Šiuo metu Lietuva su 4 taškais grupėje užima ketvirtąją vietą, o Liuksemburgas su 1 tašku yra penktasis. Tiesa, Lietuvos rinktinė varžovų iš anksto nuvertinti nelinkusi. „Manau, kad Liuksemburgo negalime nuvertinti dėl to, kad pas juos yra nemažai žaidėjų, žaidžiančių užsienyje“, – tikina I. Kukulskis.


Komandos treneris Gediminas Marcišauskas neslepia, kad artėjantys mačai – tikras išbandymas jaunajai kartai: „Komanda šioms varžyboms bus ganėtinai atjaunėjusi. Nebus visai jauna komanda, be kai kurių žaidėjų mes neišsiversim, bet tai bus geras šansas, geras išbandymas jaunesniems pasirodyti.“ Šis sprendimas, pasak trenerio, priimtas todėl, kad varžybose teks išsiversti be keleto pagrindinių  žaidėjų, šiuo metu besitreniruojančių užsienio klubuose – Jono Mikalčiaus, Igno Darkinčiaus bei Karolio Navicko.

Komandos kapitonas Žygimantas Radžius atsinaujinusią komandos sudėtį vertina teigiamai ir sako, kad jaunieji regbininkai išties labai aktyvūs: „Jaunimas rodo labai didelį norą treniruotėse. Manau, kad varžybose irgi parodys, ką jie iš tiesų gali.“ Ž. Radžius neslepia, kad artėjantis susitikimas su Liuksemburgo komanda veikiausiai atneš dar vieną pergalę Lietuvos komandai: „Manau viskas bus gerai, sužais jaunimas, sužais jaunesnieji ir turėtume laimėti.“

Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Ntanto Manyosha iš Pietų Afrikos Respublikos (PAR) pabrėžė, kad nuvertinti varžovų negalima ir laukia sunki kova. Juolab kad Lietuvoje sezonas dar neįsibėgėjo ir žaidybinės praktikos pranašumą turės varžovai. „Užtrukęs pavasaris ir prastas oras pakoregavo treniruotes. Nors žaidėjai yra geros formos, dėl prasto oro neteko treniruotis lauke“, – sako N. Manyosha. Jam antrina ir komandos kapitonas: „Šiek tiek žaidybinės patirties gal trūksta, nes dar sezonas čia neprasidėjęs. Varžovai čia turi pranašumą.“

N. Manyosha sako, kad Lietuvos rinktinė turi daug jaunuolių, tad jam, kaip vyriausiajam treneriui, reikia daug energijos, kad parodytų visą vaikinų potencialą. Treneris pabrėžia, kad ateitis yra kur kas svarbesnė už praeitį, tad pagrindinis tikslas ir yra sukurti ateitį, na, o ši, regis, iš tiesų šviesi.

Daugeliui nuostabą kėlusi varžybų vieta, Panevėžio Aukštaitijos stadionas, pasirinkta ne šiaip sau. Generalinis sekretorius I. Kukulskis sako, kad laurus prisigriebti skubantiems Šiauliams regbis turbūt nė nereikalingas. „Tai ne mūsų pasirinkimas. Manau, kad Šiauliams nesame reikalingi šiuo metu. Iš kitos pusės, džiaugiamės, kad stadionas Šiauliuose bus statomas ateityje. Tačiau tokia dovana, kaip regbio varžybos, Šiauliams, kai jų nelabai kas nori, bus įteikta tiems, kas jos iš tiesų nori“, – su nusivylimu teigė I. Kukulskis.

Ciklą Lietuvos regbininkai užbaigs gegužės 6 dieną rungtynėmis išvykoje su Švedijos komanda. Šio diviziono nugalėtojos titulą jau užsitikrino visas tris pergales iškovojusi Čekijos rinktinė. Visos kitos komandos pretenduoja į likusias vietas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite