Angle down Atgal

Lietuvos ralio sezonas prasidės Ignalinoje

Gegužės 22 dieną po daugelio metų pertraukos ralis grįžta į Ignalinos regioną. „Rally Cup Ignalina“ pradės sezoną naujais greičio ruožais ir kaip niekada stipru dalyvių parku.

Regiono sugrįžimas į ralio kalendorių

Šių metų ralio sezonas oficialiai bus atidarytas gegužės 22 dieną Ignalinoje, kur 50 ekipažų kovos „Rally Cup Ignalina“ varžybose dėl Ignalinos rajono savivaldybės mero taurės.

Ignalina nėra naujas regionas Lietuvos ralio istorijoje, tačiau jis gerokai pamirštas. Paskutinį kartą šių apylinkių keliukais ralio automobiliai skriejo dar 2005-aisiais, Visagino žiemos ralio metu. Atgaivinti lenktynes kalvotose ir ežeringose Aukštaitijos apylinkėse nusprendė lenktynininkas Aurimas Eidžiūnas kartu su Visagino automobilių sporto klubo vadovu Tadu Balaišiu.

„Šiame regione jau senai nebuvo ralio, nors tokioms lenktynėms jis labai dėkingas. Tiek reljefu, tiek puikiais žvyro keliukais aklais posūkiais per kalnelius ir neblogu gruntu. Džiaugiamės, kad miesto valdžia labai pozityviai priima mūsų iniciatyvas ir padeda su organizaciniais klausimais“, – sakė ralio organizatorius Aurimas Eidžiūnas.

„Mes prisidedame prie mūsų savivaldybėje vykstančių renginių ir matome naudą Ignalinos regionui pradedant žinomumu, tęsiant pagalba vietiniams verslininkams, užsiimantiems tiek apgyvendinimo, tiek maitinimo paslaugomis. Mes nesikratome jokių sportinių ir ne sportinių renginių, palaikome aktyvią veiklą rajone“, – kalbėjo Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas.

Gausus dalyvių sąrašas ir moderniausia technika

Nors „Rally Cup Ignalina“ nebus įskaitinės Lietuvos ralio čempionato varžybos, dalyvių skaičius jau pranoko organizatorių lūkesčius. Vos paskelbus registraciją maksimalus paraiškų skaičius suplaukė vos per savaitę ir jis vis dar pildosi. Dalyvių sąraše – greičiausi Lietuvos A lygos ralio meistrai, net 6 R5 klasės automobiliai. Raliu susidomėjo ir lenkai. Atšaukus Lenkijos ralio čempionato etapus šie nusprendė atvažiuoti lenktyniauti į Lietuvą.

„Bet kokiu atveju, prioritetą dalyvauti varžybose turi A lygos sportininkai, tačiau nenorime nuskriausti ir B lygos vairuotojų. Šiuo metu turime daugiau paraiškų, nei galime sutalpinti, tad žiūrime, kas vyks toliau. Galbūt kas nors neatvažiuos dėl techninių kliūčių, gal kas nors atšauks paraiškas. Jokių stiprių aiškių sprendimų dar nesame priėmę, mėginsime suktis taip, kad niekas neliktų nuskriaustas“, – Visagino automobilių sporto klubo vadovas Tadas Balaišis.

Organizatorius sako matantis, kad sportininkams trūksta varžybų, jiems reikia palaikyti formą, važiuoti ir rinkti sportinius kilometrus. Ir šį „Rally Cup Ignalina“ renginį „RC Cola“ komandoje važiuojantis Aurimas Eidžiūnas sako organizavęs vien tik iš noro važiuoti.

Lenktynininkams ralio reikia kaip oro

„Idėją suorganizuoti ralį turėjome jau nuo pernai. Pernai važiavome visus ralius kiek jų turėjome aplinkui ir nenorėjome, kad sezonas nutrūktų. Tikėjomės, kad įvyks žiemos ralis, deja, jam nebuvo lemta įvykti. Laukėme vasaros. Ir kai Lietuvos automobilių sporto federacija išplatino žinią, kad „Pitlane“ turėtas organizuoti ralis Utenoje yra atšaukiamas, aš po pusės valandos paskambinau ir rezervavau datą raliui Ignalinoje. Kartu su Tadu iš Visagino automobilių sporto klubo turėjome žiemai parengtas trasas, kelio knygas, teliko jas pataisyti“, – apie itin greitą sprendimą suorganizuoti varžybas kalbėjo A. Eidžiūnas.

„Rally Cup Ignalina“ bus vienos dienos formato varžybos. Trasas dalyviai susirašys iš ryto, o po pietų lėks greičio ruožus jau su koviniais bolidais. Beveik 60 km greičio ruožų bus išdėstyti kompaktiškai aplink Ignalinos miestą, „tuščių“ kilometrų nebus daug. Nugalėtojai atsiims Ignalinos rajono savivaldybės mero Justo Rasiko įsteigtą taurę.

AINA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite