Angle down Atgal

Lietuvos karinės žvalgybos vadu paskirtas plk. E. Paulavičius

 Naujuoju Lietuvos karinės žvalgybos vadu paskirtas pulkininkas Elegijus Paulavičius.

Oficialios ceremonijos metu Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos vėliavą perdavė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

„Naujojo AOTD  vado laukia svarbus uždavinys – dinamiškai besikeičiančioje regioninėje saugumo situacijoje užtikrinti mūsų karinės žvalgybos ekspertizę. Linkiu ją auginti ir toliau, stiprinant ne tik technologinį pasirengimą, bet ir žmogiškuosius išteklius“, – sakė krašto  apsaugos ministras Raimundas Karoblis. 

Dėkodamas R. Baltrėnui už tarnybą, krašto apsaugos  ministras pabrėžė, jog  šiandien jis,  kaip ministras ir politikas, gali džiaugtis visą savo darbo laiką krašto apsaugos sistemoje turėjęs vertingą ir patikimą karinės žvalgybos patarimą. 

„Vieneto kovinės vėliavos perėmimas  –  tai ne tik didžiulė garbė karininko profesiniame gyvenime, bet ir didžiulis iššūkis. Tai ir milžiniška atsakomybė, kurią atsakingai prisiimu už  departamento veiklos kokybę, rezultatus,  turinčius tiesioginės įtakos aukščiausių valstybės vadovų sprendimams ir galiausiai valstybės saugumui ir jos gerovei“,  – sako naujasis AOTD  direktorius E. Paulavičius.  

Jis  sakė tęsiąs pradėtus darbus kuriant patikimą, profesionalią, inovatyvią ir technologiškai pažangią žvalgybos instituciją, gebančią savarankiškai vykdyti pavestas užduotis bei akcentavo bendradarbiavimo svarbą tiek departamento viduje, tiek su kitomis institucijomis. 

Plk. E. Paulavičius tarnybą Lietuvos kariuomenėje pradėjo 1999 metais. Jis yra ėjęs bataliono štabo viršininko pareigas, vadovavęs Krašto apsaugos savanorių rinktinei, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabe ėjo štabo viršininko pavaduotojo pareigas, vadovavęs kariuomenės Gynybos štabo Personalo valdybai.

Pulkininkas taip pat yra vykdęs krašto apsaugos ministro adjutanto ir Lietuvos kariuomenės vado padėjėjo pareigas, dirbo NATO Jungtinės analizės ir išmoktų pamokų centre Portugalijoje. 

AOTD yra viena iš dviejų Lietuvos žvalgybos institucijų, atsakinga už Lietuvos nacionalinio saugumo gynybos srityje užtikrinimą ir jo stiprinimą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite