Angle down Atgal

Lietuvos galiūnų čempionato finišo tiesioji – sekmadienį Panevėžyje

Stipriausi šalies vyrai sekmadienį suvažiuos į Panevėžį, kuriame vyks Lietuvos galiūnų čempionato finalas. Sekmadienį susirungs 9 finalininkai. Sportininkai varžysis septyniose – traktoriaus tempimo, padangų vertimo, burbulų atkėlimo, rentinio nešimo, akmenų sukėlimo, pritupimų su burbulais bei „Cramo“ – rungtyse.

Varžybose laukiama ir pasaulio galiūnų sporto žvaigždės Žydrūno Savicko. Be jo į finalą pateko ir dėl čempiono titulo varžysis pasaulio galiūnų jaunimo vicečempionas marijampolietis Martynas Brusokas, kaišiadoriškis Donaldas Andriulis, tauragiškis Darius Janutis, šakiškis Audrius Jokūbaitis, vilnietis Mindaugas Jaras, birštoniečiai Antanas Žiurauskas ir Vidas Blekaitis ir kylanti šalies jėgos trikovės žvaigždė Karolis Aleksandravičius.

Tarp penkių rungčių numatyta ir „Cramo“ rungtis, kurios metu galiūnai turės kelti 150 kg sveriantį rąstą. Tad laukiama įtemptos kovos su pavasarį pasaulio rąsto kėlimo vicečempiono titulą iškovojusiu Vidu Blekaičiu. Pakelti svoriui bus skiriama vos viena minutė, o rezultatas užskaitomas, kai svoris iškeliamas virš sportininko galvos. Daugiausiai kartų rastą iškėlęs galiūnas taps šios rungties nugalėtoju.

Pasak stipriausiu pasaulyje žmogumi tituluojamo daugkartinio Lietuvos, Europos ir pasaulio galiūnų čempionatų prizininko, rekordininko Ž.Savicko, varžybos laukia sunkios, nes jose numatytos net septynios užduotys. „Šiose rungtynėse yra labai geras rungčių balansas, todėl jos visos man patinka. Tiesa, dažniausiai tokio rango varžybose būna penkios arba šešios užduotys, o šįkart jų laukia daugiau. Tačiau tai nėra svarbu, nes mano tikslas – laimėti ir aš esu tam pasiruošęs“, – tikina Žydrūnas.

Sportininkas džiaugiasi itin gera sportine forma ir tikisi puikiai pasirodyti ne tik sekmadienį, bet ir sėkmingai atstovauti Lietuvai artimiausiu metu vyksiančiose tarptautinėse varžybose.

„Kartu su Vytautu Lalu mėnesio pabaigoje vyksime į Mančesterį ir dalyvausime pasaulio „Grand Prix“ finale. Esu pasiruošęs laimėti tiek fiziškai, tiek psichologiškai ir manau, kad pasitikėjimas savimi – tiesiausias kelias į pergalę. Lietuvos galiūnų čempionato varžovai bus stiprūs, geros fizinės formos ir tinkamai pasiruošę, tačiau aš tikiuosi, kad čempionato metu man pavyks parodyti daugiau savo gebėjimų negu iki šiol pavykdavo treniruotėse“, – sako Ž.Savickas.

Lietuvos galiūnų čempionato finalas Panevėžyje vyks rugsėjo 10 dieną, sekmadienį, 12 val., Laisvės aikštėje 1.

BNS informacija
„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite