Angle down Atgal

Lietuvos futbolo rinktinė po pralaimėjimo liko paskutinėje vietoje

Vėlyvą penktadienio vakarą Belfasto stadione Lietuvos futbolininkai baigė 2022 m. pasaulio čempionato atranką. Lietuviai turėjo šansą pakilti iš paskutinės vietos C grupėje, bet 0:1 pralaimėjo Šiaurės Airijai ir liko penkti.

Nelaimingas atsitikimas 18-ąją minutę, kai po Šiaurės Airijos kampinio nuo Beno Šetkaus galvos kamuolys nusileido į Lietuvos rinktinės vartus, buvo kertinis mačo momentas.

Šiaurės Airija atakavo dažniau (14 smūgių į vartus, lietuvių – 7), kontroliavo kamuolį ilgiau (61 proc.), o Valdo Ivanausko treniruojami lietuviai sukūrė vienintelę progą, kai pirmajame kėlinyje Justas Lasickas iššoko prieš šeimininkų vartus, bet bato smaigaliu pataikė kamuolį į vartininką.

Lietuvos rinktinė nebeturėjo šansų patekti į planetos čempionatą Katare kitais metais, bet pergalė būtų pakylėjusi iš paskutinės vietos C grupėje.

Grupės lyderės – Italija ir Šveicarija (po 15 taškų) sužaidė 1:1 penktadienį ir paskutiniame ture dar aiškinsis kuriai atiteks tiesioginis bilietas į čempionatą, o kuriai teks antroji vieta ir žaidimas atkrintamosiose varžybose.

Po pergalės prieš Lietuvos komandą Šiaurės Airija taškais pavijo Bulgariją ir dalijasi 3-4 vietas. Šiaurės Airija baigs atrankos kovas lapkričio 15 dieną rungtynėmis namie su Italija, o kitose rungtynėse Šveicarija priims Bulgariją.

Per 8 rungtynes 3 taškus po pergalės prieš Bulgariją spalį pelniusi Lietuvos rinktinė finišavo grupėje.

Lietuviai pelnė 4 įvarčius ir praleido 18, nepagerinę žaidimo nuo tada, kai Valdą Urboną vasarą trenerio poste pakeitė Valdas Ivanauskas.