Angle down Atgal

Lietuvos bankas: kas ketvirtas gyventojas dėl pandemijos vengia mokėti grynaisiais pinigais

Vienas iš keturių Lietuvos gyventojų dėl COVID-19 pandemijos dažniau moka negrynaisiais pinigais – dėl to reikšmingai didėja ne tik mokėjimo kortelių, bet ir mobiliųjų telefonų naudojimas atsiskaitymams, praneša Lietuvos bankas.

Naujausios apklausos duomenimis, mokėjimo kortelę su bekontakčio mokėjimo funkcija turėjo 79 proc., o 2019 metais – 65 proc. mokėjimo korteles turinčių respondentų. Kad bekontakčio atsiskaitymo funkcija yra patogi, manė 86 proc. turinčiųjų mokėjimo kortelę (2019 metais – 79 proc.).

Lietuvos banko duomenimis, mokėjimo paslaugų teikėjų sukurtomis mobiliosiomis programėlėmis naudojosi 54 proc. sąskaitą turinčių apklaustųjų (2019 metais – 41 proc.). Nuo 23 iki 29 proc. padidėjo vartotojų dalis, teigiančių, kad naudojasi mobiliosiomis programėlėmis mokėjimo pavedimams atlikti. Išmaniaisiais telefonais mokėjimams prekybos vietose atlikti naudojasi 11 proc. respondentų.

Nors pernai 7 proc. (2019 m. – 6 proc.) apklaustųjų teigė negaunantys ir nenaudojantys grynųjų pinigų, grynaisiais pinigais buvo mokama šiek tiek rečiau, tačiau šiam atsiskaitymo būdui vis dar teko labai svarbi vieta. Dieną prieš apklausą tik grynaisiais pinigais mokėjo 29 proc. apklaustųjų (2019 metais – 34 proc.), 34 proc. visų respondentų mokėjo grynaisiais ir mokėjimo kortele ar išmaniuoju telefonu (2019 metais – 30 proc.), o 16 proc. – tik mokėjimo kortele ar išmaniuoju telefonu.

Penktadalis (20 proc.) visų apklaustųjų pernai teigė reguliariai gauną pajamas grynaisiais pinigais. Ši dalis praktiškai nepasikeitė, palyginti su 2019 metais (19 proc.).

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite