Angle down Atgal

Lietuvoje vykusios dalinės mobilizacijos pratybos rodo, kad mobilizacinė sistema veikia

Gegužės 5 d. vertinant pratybų „Žaibo kirtis 2017" dalinę parengto rezervo karių mobilizaciją, galima konstatuoti, kad Lietuvoje mobilizacijos sistema veikia – rezervo karių aktyvumas yra didelis – mobilizacijos pratybose dalyvavo daugiau nei du trečdaliai visų į pratybas kviestų karių. T.y. iš 2 tūkst. šauktų karių atvyko beveik 900 karo prievolininkai ir daugiau nei 430 iš anksto pranešė apie neatvykimo priežastis.

„Džiugu matyti tokius rezultatus, karių motyvacija ir pilietiškumas neblėsta ir praėjus 10 ar 15 metų po atliktos privalomosios pradinės karo tarnybos", – sakė Jungtinio štabo mobilizacijos skyriaus viršininkas pulkininkas leitenantas Dainius Kazlauskas.

Dalinė parengto rezervo karių mobilizacija vyko 12-oje Lietuvos miestų: Biržuose, Pakruojyje, Telšiuose, Plungėje, Tauragėje, Jurbarke, Kėdainiuose, Molėtuose, Ignalinoje, Šalčininkuose, Varėnoje, Trakuose.

Alytaus regiono Varėnos šaukimo punkte iš 200 šauktų karių atvyko 110, 78 karo prievolininkai buvo pranešę iš anksto, kad nurodytu laiku negalės atvykti.

Kauno regiono Jurbarko ir Kėdainių šaukimo punktuose iš 380 šauktų karių atvyko 155,85 karo prievolininkai nurodė neatvykimo priežastis.  

Klaipėdos regiono Tauragės ir Plungės šaukimo punktuose iš 360 šauktų karių atvyko 121, 83 karo prievolininkai buvo pranešę iš anksto, kad nurodytu laiku negalės atvykti.

Panevėžio regiono Biržų šaukimo punkte iš 200 šauktų karių atvyko 75, 36 karo prievolininkai buvo pranešę iš anksto, kad nurodytu laiku negalės atvykti.

Šiaulių regiono Telšių ir Pakruojo šaukimo punktuose iš 330 šauktų karių atvyko 127, 76 karo prievolininkai buvo pranešę iš anksto, kad nurodytu laiku negalės atvykti.

Vilniaus regiono Trakų, Ignalinos, Šalčininkų ir Molėtų šaukimo punktuose iš 530 šauktų karių atvyko 305, 124 karo prievolininkai buvo pranešę iš anksto, kad nurodytu laiku negalės atvykti.

Atsargos kariams yra planuojama suteikti galimybę vėliau – vasarą ir rudenį – dalyvauti Lietuvos kariuomenės organizuojamuose trijų savaičių trukmės kartotiniuose parengtojo rezervo mokymuose.

Kariams, kurie neatsiliepė į šaukimus, bus išsiųsti papildomi pranešimai ir bandoma susisiekti. Nustačius, kad kariai sąmoningai vengia bendrautis su karo prievolės specialistais, bus imamasi įstatymais numatytų priemonių.

Gegužės 6 d. Lietuvos kariuomenė baigdama nacionalines pratybas „Žaibo kirtis 2017" ir atsidėkodama Marijampolės bei Vilkaviškio  gyventojams už šiltą priėmimą miestų centrinėse aikštėse surengs ginkluotės, ekipuotės ir technikos parodas, vaišins kariškomis vaišėmis. Renginiai vyks miestų centrinėse aikštėse 15.00-17.00 val.

Marijampolėje taip pat vyks svečių ir žiniasklaidos diena, kurioje dalyvaus krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas, Jungtinio štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras, Vidaus reikalų ministerijos atstovai, Marijampolės ir Vilkaviškio miestų savivaldos atstovai.

Marijampolės ir Vilkaviškio regionuose vyksiančiose pratybose kartu su Lietuvos kariais treniruojasi Policijos departamento, Viešojo saugumo tarnybos ir Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras" pareigūnai, Valstybės sienos apsaugos tarnybos bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovai. Taip pat kartu treniruojasi ir savivaldybių atstovai, ligoninių personalas. Iš viso šiose pratybose dalyvauja apie 3 tūkst. karių, apie 500 pareigūnų ir apie 200 civilinių institucijų darbuotojų. Pratybose kartu dalyvauja apie 130 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių.

Vienos pagrindinių šių metų Lietuvos kariuomenės nacionalinių pratybų „Žaibo kirtis 2017" vyksta balandžio 28 - gegužės 7 d. Jose treniruojasi Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operacinių pajėgų, Greitojo reagavimo pajėgų kariai ir juos remiantys padaliniai veikti hibridinių grėsmių atveju. Taip pat siekiama treniruoti, kad nacionalinės pajėgos būtų pasirengusios nekonvenciniams iššūkiams bei veikti savarankiškai tam tikrą laiką, per kurį krizės atveju atvyktų sąjungininkų parama.

KAM informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite