Angle down Atgal

Lietuvoje prasidėjo javapjūtė

Lietuvoje praėjusį savaitgalį į laukus išvažiavo ūkininkų kombainai ir prasidėjo javapjūtė. Šiemet dėl šalto ir lietingo pavasario ji vėluoja maždaug savaitę.

„Javapjūtė prasidėjo savaitgalį. Žieminiai miežiai buvo kuliami intensyviai ir pradėta kulti žieminius rapsus. Pirmadienio dienos orai javapjūtę sustabdė ir neaišku, kokiam laikotarpiui. Visa savaitės pradžia numatyta lietinga, tad kombainai stovės. Išlindus saulei ir sušilus orui vėl kombainai pajudės. Jei bus geras oras šį savaitgalį, tai Lietuvos laukuose masiškai matysime kombainus ir javapjūtė įsibėgės“, - BNS kalbėjo Lietuvos grūdų augintojų asociacijos pirmininkas Aušrys Macijauskas.

Anot jo, javapjūtė šiemet vėluoja dėl prasto pavasario.

„Pradžia vėluoja savaitę nei ankstesniais metais. Vėlavo pavasaris. Jis buvo šaltas ir lietingas. Natūralu, kad su tokiu pavasariu viskas truputį vėluoja“, - teigė A.Macijauskas.

Jis dar negalėjo prognozuoti, kaip atrodys šių metų grūdų derlius. Anksčiau A.Macijauskas yra minėjęs, kad šiemet ūkininkai tikisi didesnio derliaus nei 2016 metais.

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje pernai grūdų derlius siekė 5,71 mln. tonų ir buvo 12 proc. mažesnis nei 2015 metais (6,52 mln. tonų).

Lietuviški grūdai tradiciškai eksportuojami į Iraną, Šiaurės Afrikos šalis bei Vakarų Europos valstybes. Lietuvos grūdų augintojų asociacijos duomenimis, kiekvienais metais maždaug 80 proc. lietuviškų grūdų - eksportuojami.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite