Angle down Atgal

Lietuvių kalbos egzaminas rajono abiturientų neišgąsdino

Egzaminų centruose Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje ir „Minijos“ progimnazijoje pirmadienį laikiusieji lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą temas įvertino palankiai. Šiemet egzaminas vyko ilgiau – 4 val. 15 minučių. Egzamine laikytasi visų saugumo reikalavimų: daug abiturientų buvo pasiskiepiję, dalis persirgę, kiti specialiai išsityrę.

Pravertė pernykštė patirtis

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Genovaitė Jurevičienė „Bangą“ informavo, kad sesija prasidėjo vieninteliu privalomu norint gauti brandos atestatą lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminu. „Minijos“ progimnazijos centre egzaminą laikyti turėjo 82 abiturientai, „Vaivorykštėje“ – 80. Iš viso – 162, tačiau du mokiniai išėjo iš mokyklos jos nebaigę. Vienas dvyliktokas buvo neprileistas prie egzaminų, nes turėjo metinį neigiamą pažymį. „Dar 15 mokinių tądien laikė mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą“, – sakė G. Jurevičienė.

Anot Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės G. Jurevičienės, pasiruošti egzaminų sesijai per pandemiją sekėsi gerai, nes įgijo patirties pernai.
Anot Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės G. Jurevičienės, pasiruošti egzaminų sesijai per pandemiją sekėsi gerai, nes įgijo patirties pernai.

Anot jos, pasiruošti egzaminų sesijai per karantiną sekėsi gerai, nes įgijo patirties pernai, kuomet taip pat teko organizuoti brandos egzaminų sesiją pandemijos sąlygomis. „Buvo sudarytos pagalbos grupės, šie žmonės užtikrino Anot Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės G. Jurevičienės, pasiruošti egzaminų sesijai per pandemiją sekėsi gerai, nes įgijo patirties pernai.srautų valdymą. „Vaivorykštės“ gimnazijoje buvo 3 įėjimai, „Minijoje“ – 2. Didžioji dalis abiturientų – vakcinuoti. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija garantavo, kad gimnazistus išleis testuotus. Kiekvienas yra atsakingas už save, į egzaminą turi ateiti sveikas“, – akcentavo pašnekovė.

Autoriai aptarti, temos nagrinėtos

Po egzamino „Bangos“ pakalbinta Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos direktorė Ona Sturonienė pasidžiaugė, kad nusiskundimų nėra, egzaminų sesijos pradžia sėkminga. Minėtos gimnazijos lietuvių kalbos pedagogė Zofija Vaitkuvienė prisipažino, kad nerimavusi dėl temų. Tačiau, kai jas paskelbė, nusiramino: „Autoriai aptarti, temos nagrinėtos. Kurdami užduotis kolegos pasistengė. Noriu pagirti egzamino sudarytojus. Temos platesnės, universalesnės, ne tokios siauros.“

Šiemetinio valstybinio egzamino temos buvo tokios: samprotavimo rašinio (Ką viešiname, o ką pasiliekame sau? Kaip žmogus elgiasi grėsmės akivaizdoje?), literatūrinio rašinio (Tėvo vaizdinys literatūroje; Kasdienybės vaizdavimas literatūroje).

Po išbandymo – lengviau

„Vaivorykštės“ abiturientas Jokūbas Strauka „Bangai“ sakė, kad egzaminui pasiruošė, todėl per daug nesijaudino. „Pamačiau tinkamą temą ir parašiau, samprotavau, kaip žmogus elgiasi grėsmės akivaizdoje. Tokių minčių, jog dėl pandemijos, karantino užduotys bus lengvesnės, nebuvo. Mus įspėjo, kad pandemija nepalengvins užduočių, tad ruošėmės.“ Paklaustas, ką ketina studijuoti, Jokūbas atsakė, jog Vilniaus universitete chemiją. Jis teigė, jog laikydamas egzaminą jautėsi saugiai, yra pasiskiepijęs, tai padaryti ragina ir visus Lietuvos gyventojus.

 

Tą pačią egzamino temą gvildeno ir Jokūbo bendraamžiai „Vaivorykštės“ gimnazistai Eimantas Gruzdys, Nedas Pliugžma. „Stresas buvo prieš egzaminą, o dabar – viskas gerai“, – sakė E. Gruzdys. Gerų emocijų po egzamino nestokojo ir Agnius Bieliauskas: „Išties nerimavau, neturėjau aukšto metinio įvertinimo iš lietuvių, vienuoliktoje, dvyliktoje klasėse „bimbinėjau“. Prieš egzaminą pasimokiau, tikiuosi, išlaikysiu. Pats dabar jau esu pradėjęs dirbti.“

Egzamino temų nepeikė ir „Vaivorykštės“ gimnazistė Patricija: „Turėjau, ką pasakyti. Pasinaudojau visu egzamino laiku, atidžiai tikrinau klaidas.“ Iš egzaminų centro pergalingai nusiteikęs išėjo ir dvyliktokas Vilius Norkus: „Tikiuosi gauti įvertinimą per Gerų emocijų po egzamino nestokojo A. Bieliauskas.Iš egzaminų centro pergalingai nusiteikęs išėjo V. Norkus: „Tikiuosi gauti įvertinimą per 50 balų, ketinu studijuoti verslą, įmonių administravimą.“50 balų, ketinu studijuoti verslą, įmonių administravimą.“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite