Angle down Atgal

Lietuvių kalbos dienos paminėtos Lieporių filiale

Vasario 25–26 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filialą (Aido g. 27) aplankė Šiaulių Ragainės progimnazijos 2A, 2B, 3A ir 3B klasių mokiniai su savo mokytojomis. Vaikai susirinko į edukacinius renginius, skirtus gimtosios kalbos mėnesiui paminėti „Nutūpė šnekutis ant skirtuko“, kurią vedė bibliotekos darbuotoja Gražina ir į interaktyvias viktorinas „Rašytojas ir kalba“ bei „Žodis- priešas ir draugas“, kurias pravedė bibliotekos darbuotoja Ilona.

Susitikimo metu vaikai gavo po skirtuką, kurį patys dekoravo įvairiaspalviais kutukais. Renginio metu prisiminėme patarles, priežodžius, mįsles. Vaikai papasakojo, kokius priežodžius ar patarles vartoja jų tėveliai ir jie patys tam tikrose gyvenimo situacijose.

Viktorinos „Rašytojas ir kalba“ metu mokiniai turėjo prisiminti Astridos Lindgren parašytus įvairius kūrinius, atspėti pagrindinius veikėjus. Tuo metu viktorinos „Žodis – priešas ir draugas“ metu vaikai detaliai analizavo lietuvių kalbą, jos grožį, buvo prisiminta tautosakos reikšmė mūsų gyvenime.

Lietuvių kalbos dienos Lietuvoje minimos vasario 16-kovo 11 d.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite